
Як Infopulse створює сприятливі умови для жінок в ІТ-сфері?
Скільки на вашу думку жінок здобувають освіту в технічних вишах? Певно ви будете здивовані, але лише від 10 до 20% дівчат у світі обирають інженерні галузі.
Згідно з дослідженнями Корнелльського університету, великий вплив має профорієнтування в старших класах: 26% респондентів хлопців були схильні до реалізації у STEM спеціальностях, які охоплюють природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering), мистецтво (Art) та математику (Mathematics), порівняно з 13% студенток.
Експерти та практики погоджуються, що різноманітність в проєктних командах, які об’єднують як чоловіків, так і жінок, а також різних учасників з різними поглядами, віком і освітою, підвищує креативність та створює більше можливостей для розвитку.
Тому вкрай важливо сприяти рівному доступу жінок до технічної освіти і кар’єри, а також залучати компанії й організації до створення сприятливих умов для талановитих дівчат і жінок, щоб вони відчували себе вільними у виборі спеціальностей. Це необхідно не тільки для їхнього особистого розвитку і кар’єрного зростання, але й для розвитку ІТ галузі в цілому.
Infopulse працює над створенням сприятливих умов для жінок в ІТ-сфері. Цього року компанія надала фінансову підтримку проєкту «Дівчата-СТЕМ», який координується спільно з Центром «Розвиток КСВ». Ініціатива спрямована на подолання гендерних стереотипів у виборі професій, підвищення віри дівчат у їхні здібності та можливості побудови кар’єри в STEM-галузях в Україні.
Проєкт об’єднав мережу шкіл і технічних коледжів, в яких провели заходи для залучення більшої кількості жінок до технічних професій.
Однією з подій ініціативи став «День дівчат в ІКТ», де спікерки з різних компаній, включаючи Ольгу Савчин і Валентину Ворчак з Infopulse, розповіли про свій освітній та кар’єрний шлях та про можливості розвитку в ІТ галузі. Цей захід об’єднав понад 350 школярок віком від 13 до 18 років з різних регіонів України.
Наступним етапом заходу був конкурс розробок «Освіта в смартфоні», в якому взяли участь 28 майбутніх інженерок, що запропонували свої ідеї диджиталізації освітнього процесу. Серед учасниць журі обрало 5 переможниць, які відзначилися талантами та інноваційним підходом.
Ними стали учениці зі Львову, Коломиї, Дніпра, Сум та Воскресенської селищної громади. Їхні проєкти представляють концепції навчальних ігор і додатків, робочі моделі для спрощення обчислень і додатки для підвищення безпеки учнів і вчителів.
Переможниці конкурсу отримали визнання своїх талантів та ідей, призи від Infopulse та інших спонсорів, а також можливість взяти участь у спеціальній екскурсії до Києва, де вони побачили місто й познайомилися з Українським фондом стартапів, інноваційним містечком «UNIT.City» та відвідали різні технологічні компанії. Завдяки чому фіналістки «Освіта в смартфоні» побачили як працюють фахівці в ІТ галузі, дізнались більше про новітні технології та інновації, що застосовуються в реальних проєктах.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: