Професії в ІТ

Хто такий Salesforce-розробник? Професії в ІТ з NIX

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

IT-сфера з кожним днем ​​розширюється, з’являються нові напрямки та професії. Щоб залишатися в темі і дізнаватися всі деталі першими, читайте рубрику від Kharkiv IT Cluster «Професії в IT».

Сьогодні ми хочемо познайомити вас із професією Salesforce-розробника. Своїм досвідом поділилась Руслана Федорченко, Solution Architect у ІТ-команді NIX. Читайте нашу розмову з Русланою, щоб зрозуміти, чим займається Salesforce-розробник та які навички потрібні для опанування цієї професії.

— Руслано, чим займається Salesforce-розробник?

— Це фахівець, який автоматизує бізнес-процеси за допомогою хмарної платформи Salesforce. Зазвичай тут мова йде про Full Stack спеціалістів. У нагоді їм стають навички адміністрування Salesforce платформи та знання мов програмування.

— Навіщо потрібна платформа Salesforce? Як вона працює?

— На базі цієї CRM-системи можна створювати, розгортати індивідуальні SaaS-рішення та інтегруватися із зовнішніми застосунками. Кастомізувати платформу можна як за допомогою адміністративних (point-and-click tools), так і з використанням суто програмних засобів (мов програмування, структурованих запитів). У першому випадку ми говоримо про роль Salesforce-адміністратора, у другому — про Salesforce-розробника.

Поясню на прикладі, як працює платформа. Уявімо, що існує фірма, яка займається вигулом собак. Співробітникам було б зручно слідкувати, у який проміжок часу і кому саме потрібно вигуляти пса, та чи сплатив клієнт за послугу. Для цього кожному працівнику компанії в Salesforce-організації (ізольований екземпляр платформи) створюються окремі користувачі та профайли. Останні контролюють рівні доступу користувачів до окремих частин системи. Ці атрибути заходять у систему, як ми, скажімо, в Google, та вносять необхідну інформацію про клієнта. Поля для введення даних надаються системою за замовчуванням. Зазвичай це ім’я, мобільний телефон, поштова скринька та адреса. Програмістам не потрібно окремо створювати їх або додавати до бази даних. Якщо компанія захоче відслідкувати додаткову інформацію або інтегруватися зі сторонніми сервісами та надати клієнтам можливість розраховуватися за послуги онлайн, тоді звертаються до нас — Salesforce експертів. Наше завдання — за допомогою засобів адміністрування та розробки налаштувати платформу відповідно до потреб клієнта.

— Які мови програмування треба знати Salesforce-розробнику?

— Основна мова програмування для роботи із Salesforce — Apex. Її синтаксис подібний до Javа та C#. З боку запитів до бази даних використовується мова SOQL. Для створення лендінгів знадобляться знання Lightning Web Components, CSS-стилі — для стилізації фронтенд-частини сторінок. Цей фреймворк підійде саме для тих, кого більше тягне до вивчення JavaScript. Такі навички дозволять вам створювати та виконувати логіку на стороні клієнта. Однак і тут важливі знання Apex для мінімальної логіки бекенду, бо контролер Apex потрібен майже завжди.

Як середовище для програмування, у Salesforce використовують Visual Studio Code зі встановленням Salesforce Extensions.

— На кого вчитися в університеті, щоб стати Salesforce-розробником?

— Як на мене, жодна освіта не стане на заваді, якщо людина твердо вирішила побудувати кар’єру саме у Salesforce. Особисто я знаю розробників, які перейшли в цю сферу з інших спеціальностей або отримали непрофільну освіту.

Щодо могу досвіду, то я закінчила 9 класів та вступила до Харківського патентно-комп’ютерного коледжу. Потім продовжила навчання в ХНЕУ імені С. Кузнеця, отримала диплом бакалавра за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення», а магістром стала з «Комп’ютерних наук». Обидві мої дипломні роботи пов’язані з Salesforce.

— А як щодо особистих рис?

— Важливо бути відкритим та комунікабельним. Це допоможе вам створити той самий вайб дружби з клієнтом, на якому будується довіра. Терплячість теж дуже допомагає у роботі. Тут варто розуміти: як фахівець, ви у своїй сфері знаєте більше, ніж клієнт. Якщо останній чогось не зрозумів, то доведеться пояснювати йому прості для вас речі декілька разів. Не бійтеся засмутити клієнта, якщо бачите, що його ідея не спрацює. Головне — спокійно й аргументовано донесіть свою думку, спираючись на досвід попередніх проєктів. Зазвичай клієнти прислухаються до таких порад.

— Цікаво дізнатися, чим ти займаєшся у NIX. Розкажи про свої завдання.

— У нашій команді сумувати не доводиться 🙂 Маємо справу із завданнями різної складності. Зазвичай працюємо в парі — Salesforce-розробник та Project Manager. Розробник додатково виконує роль аналітика і тестувальника, тобто стає вже згаданим Full Stack.

Особисто я аналізую вимоги до продукту, намагаюсь зрозуміти, що собі уявляє клієнт. Спершу тестую все сама, щоб побачити на маленькому прикладі, чи буде взагалі така логіка працювати. Потім презентую замовнику проміжний результат.

Отримавши фідбек, я ще не починаю розробку, але вже переходжу до написання solution design для кожної з user stories. Тобто описую процес втілення технічних вимог та самостійно тестую обране рішення, підхід, дизайн.

Далі є два варіанти розвитку подій. Перший — передача розробки на бік клієнта та розгортання програмного забезпечення на продакшені outsource-командою. Особисто я в такому випадку супроводжую весь процес і надаю технічні рекомендації, допомагаю фіксити помилки і т.д. Другий варіант — реалізація кінцевого рішення на ‎боці нашої команди розробки та також перенесення логіки на продакшн.

— Що порадиш тим, хто мріє про кар’єру в Salesforce?

— Перш ніж почати знайомство з розробкою на Salesforce, раджу більше дізнатися про саму платформу. Почитайте офіційну документацію. Можете придбати відповідний курс на Udemy або Coursera, а ще зверніться до безкоштовного порталу Trailhead. Спробуйте тут кастомізувати тестову організацію Salesforce з базовою комплектацією, а результат додайте до свого портфоліо на Git.

Також рекомендую переглядати профільні відео на каналі Salesforce Community Ukraine, читати англомовні ресурси, наприклад, The Drip.

Обов’язково долучайтесь до відкритих онлайн-конференцій, які проводять розробники Salesforce з усього світу. Платформа постійно оновлюється. І якщо ви будете, як то кажуть, не в темі, то не зможете втілити класну ідею у продукті або скористатися новими та зручними інструментами.

А ще я намагаюсь постійно проходити сертифікації. Тестування допомагають мені щоразу підтверджувати свій професіоналізм і набувати нового досвіду. Раджу і вам спробувати, коли гарно попрактикуєтесь у проєкті.

 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. NIX Solutions створили онлайн-асистента для абітурієнтів
  2. Девопс - що це таке
  3. IOS-розробник Євгенія Бондар

Коментарі