IOS-розробник Євгенія Бондар

Професія iOS-розробника: Євгенія Бондар, iOS Department TechLead у NIX

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Kharkiv IT Cluster продовжує знайомити вас із різними ІТ-спеціалістами від наших компаній-мемберів! IT-сфера з кожним днем ​​розширюється, з’являються нові напрямки та професії. Щоб залишатися в темі і дізнаватися всі деталі першими, читайте рубрику від Kharkiv IT Cluster «Професії в IT».

Сьогодні ми хочемо познайомити вас із професією iOS-розробника. Чим все-таки займається iOS-розробник і які навички важливі для опанування цієї професії – експертизою поділилася Євгенія Бондар, iOS Department TechLead у ІТ-команді NIX.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

— Женю, опиши, у чому суть твоєї професії – чим займаються iOS-розробники? 🤔

— Завдання мобільного розробника — створювати стабільні, зручні, функціональні програми і тим самим робити життя користувачів цих продуктів простішим. Ринок мобільної розробки зростає з кожним роком. ІТ-продукти охоплюють дедалі більше нових галузей і допомагають людям у роботі, в побуті, у відпочинку, під час навчання. Уже не треба гадати, чи вимкнув ти праску, коли вийшов із дому. Можна перевірити це у своєму смартфоні за допомогою відповідного застосунку. Стежити за здоров’ям своїх літніх батьків, переконатися, що твоя дитина вдало дісталася до школи, десь на Шрі-Ланці порозумітися з таксистом, який не знає англійської — все це сьогодні можливо за допомогою зручних застосунків на iOS. Тому глобальна мета нашої роботи є більш ніж благородною, а не просто кодити заради коду.

— Які обов’язки в iOS-розробника? Чи часто змінюються завдання і які з них можна поєднувати? 📲

— Наприклад, розробник із досвідом, який може самостійно вирішувати типові проєктні завдання (реалізація програми, інтеграція із сервером і локальною базою даних тощо), із високою ймовірністю зіштовхнеться із різноманітними челенджами впродовж своєї роботи. Якщо взяти той же інтерфейс, то iOS-розробнику потрібно вміти читати макети дизайнерів. Це необхідно, щоб зрозуміти, як реалізувати задум дизайнера так, щоб, по-перше, це було зручно для користування на смартфонах із будь-якою діагоналлю, а по-друге, щоб інтерфейс мав гарний вигляд у динаміці. Плюс – стежити, щоб дизайн не суперечив філософії Apple. Гарний мобільний розробник у душі теж трохи дизайнер (а ще трохи тестувальник і менеджер, але це вже зовсім інша історія).

Технічний стек мобільного розробника нескінченний. Існує безліч фреймворків і технологій, у межах яких можна розвиватися: від Augmented Reality та Meta Language і до безпеки та Internet of Things — усе залежить від домену програми, над якою ви зараз працюєте. Для вирішення деяких завдань, крім основної для iOS-розробника мови програмування Swift, може знадобитися C++ або знання низькорівневих API таких, як Metal.

З накопиченням і розвитком навичок можна ознайомитися із кросплатформовими технологіями та розробкою на бекенді, поступово підкрадаючись до Full Stack розробки. Або ж узагалі піти в менеджмент, консультації, оцінку проєктів і супервайзинг, як це трапилося зі мною.

— Які особисті якості потрібні iOS-розробнику? 🤗

— Створення мобільного застосунку — це частина великої системи, до якої залучені різні спеціалісти. В ідеалі — кожен із них грамотно вбудовується в команду, всі злагоджено йдуть до спільної мети — запуску класного продукту. Для цього iOS-розробник має бути комунікабельним. Наприклад, з розробниками сервер-сайду потрібно домовитися про API-протоколи, а замовнику – пояснити, чому його бажання неможливо реалізувати через правила AppStore, а ще краще — запропонувати йому альтернативні шляхи досягнення результату. Звідси випливає ще одна якість – проактивність. Хто, як не iOS-розробник, знає всі можливості платформи та може порадити цікаві для бізнесу фічі. І, звісно, ​​бажання постійно вчитися. Щороку Apple підкидає щось новеньке і корисне для роботи. Тільки й встигай все це пробувати.

— Яка освіта знадобиться кандидату на позицію iOS-розробника? Розкажи, як у тебе було? 📚

— Технічна освіта (ті ж комп’ютерні науки, мехмат) буде однозначно відмінним м’яким стартом. У мене було саме так. Але в нашій команді є багато успішних кейсів зміни профілю та чудових результатів у розробників з нетехнічною університетською освітою. Такі початківці можуть стартувати з курсів або навчатися самостійно онлайн. Зараз є мільйон відео на YouTube та відкритих матеріалів для початківців. Головне – мотивація.

Подальший розвиток відбувається переважно через ком’юніті — спілкування на форумах, новинні дайджести, обмін досвідом у межах своєї команди, участь у локальних та міжнародних IT-конференціях. Щодо NIX, то ми також ділимося напрацюваннями не лише між собою, а й між іншими командами. На нашій щорічній IT-конференції NIXMultiConf є можливість обмінятися досвідом, дізнатися про останні новини зі світу iOS-розробки та інших напрямків, отримати корисні знайомства й просто класно провести час у колі однодумців.

— З чого почати новачку, який хоче розвиватися в напрямку iOS? 👨🏻‍💻

— Вивчити об’єктно-орієнтоване програмування та розібратися в алгоритмах — основа для будь-якого програміста. Потім варто опанувати мову, для iOS-розробників — це Swift. Але з цим у новачка можуть бути складнощі, тому що повноцінно ознайомитися з цією мовою програмування можна тільки на Mac (або збираючи «хакінтош», що теж не завжди просте завдання). Розуміючи це обмеження, на нашу програму навчання з iOS у NIX ми запрошуємо тих, хто знає будь-яку високорівневу мову, і даємо можливість підтягти Swift вже під час стажування у команді.

Також хороша новина для тих, хто володіє JavaScript. Серед iOS-розробників вітається і знання React Native — фреймворку для кросплатформної мобільної (до речі, уже не тільки) розробки. Загалом, способів стати мобільним розробником – безліч. Важливо любити те, чим ти займаєшся, адже без мотивації жодні навчальні програми не зроблять із тебе фахівця.

 

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. проджект менеджмент
  2. арт-директор

Коментарі