Як освоїти GIT_-min

GUEST EDU: ЯК ОСВОЇТИ GIT

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

🚀25 жовтня Kharkiv IT Cluster разом із EzPartsWeb Team провели гостьову лекцію для студентів Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця.

Спікер лекції, Олександр Холєєв, Backend .Net developer у компанії EzPartsWeb Team, розповів про основи системи контролю версій Git, найважливіші терміни й команди.

Навіщо потрібен Git?

✨Git — це розподілена система керування версіями. Git є надзвичайно потужним інструментом, який дозволяє ефективно керувати проєктами будь-якого розміру та їх версіями коду, відслідковувати зміни у програмній реалізації та спільно працювати над нею з іншими розробниками.

Ключові концепції Git

✅Репозиторій (Repository)
Репозиторій у Git — це місце, де зберігається весь інформаційний вміст проєкту, зокрема його історія змін і файли. Репозиторії можуть бути локальними (зберігаються на комп’ютері) або віддаленими (розміщені на сервері, такому як GitHub, GitLab або Bitbucket).
✅Коміт (Commit)
Коміт — це фіксація змін у коді. Він містить відомості про зміни й посилається на певний стан проєкту. Коміти — це основний елемент у Git, оскільки вони дозволяють відслідковувати всі зміни в проєкті.
✅Гілка (Branch)
Гілка — це окрема лінія розвитку в репозиторії. Вона дозволяє відокремити різні напрями розробки й працювати над різними функціями паралельно. Зазвичай, основна гілка (головна) містить стабільний код, а інші гілки використовуються для розробки нових функцій.
✅Віддалений репозиторій (remote repository)
Це репозиторій, який розташований на віддаленому сервері або хмарному сервісі. Він служить централізованим сховищем, до якого можуть звертатися різні розробники для обміну кодом і спільної роботи над проєктом.

Які команди вивчили слухачі лекції?

На занятті слухачі гостьової лекції мали змогу познайомитися з найбільш основними командами Git. Серед них і такі:

🔥Git init
🔥Git add & git commit
🔥Git status
🔥Git log & git diff
🔥Git revert
🔥Git pull & git push
🔥Git switch & git checkout
🔥Git branch
🔥Git merge

Звичайно, ці комади — лише база на шляху до опанування системи контролю версій. Але ми віримо, що це стане потужним стартом для наших учасників!

Хочеш знати деталі? Дивись запис лекції за посиланням!

😍Дякуємо EzPartsWeb Team за корисну лекцію та Харківському національному економічному університету імені Семена Кузнеця за гостинність!

Довідка

EzPartsWeb Team відкрита в Україні з 2000 року й працює за контрактом із материнською компанією Systems Online (USA). Команда займається розробкою електронного каталогу-магазину запчастин EzParts.

💪 EzParts – продукт, який існує вже понад 20 років і постійно вдосконалюється.

До нових зустрічей з Kharkiv IT Cluster!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Junior Club: Що таке GitHub і навіщо він потрібен розробнику?

Коментарі