Guest edu: як проходить день DevOps і Developer?
🎉 17 жовтня Kharkiv IT Cluster разом із UKAD провели гостьову лекцію для студентів Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського, на якій дізнались, як DevOps і Developer забезпечують безперервну роботу проєкту.
🗣 Спікери лекції —Косаревський Богдан (DevOps) і Мінаєв Дмитро (Developer) в компанії UKAD , розкрили тему «Communication and typical day with DEV and DevOps».
Останнім часом невпинно зростає роль DevOps і Developer у сучасних ІТ-проєктах. Їхні зусилля й уміння визначають, наскільки швидко й ефективно розвивається програмний продукт.
Типовий день Developer👾
- Перший крок у ранковому розкладі — перевірка логів . Developer переглядає зміни, які були внесені в код під час останньої ітерації. Він перевіряє конфлікти й баги, які можуть виникнути через зміни в інших частинах системи.
- Після того, як новий код пройшов перевірку, Developer забезпечує його розгортання на тестовому середовищі, заварює каву й долучається на ранкові мітинги.
- Developer проводить попереднє тестування перед публікацією нових функцій чи змін, виправляє будь-які виявлені помилки й готує код до публікації, а також проводить unit-тести.
- Developer забезпечує автоматичне розгортання на продуктивному сервері за допомогою скриптів автоматизації, що зменшує ризик помилок і забезпечує стабільну роботу системи. Відправка на перевірку QA та на реліз.
- У кінці робочого дня Developer звертає увагу на журнали моніторингу й аналізує продуктивність системи протягом дня. Також планує наступні кроки, враховуючи знання, набуті протягом дня, та вирішує, як можна покращити процеси на майбутнє.
Типовий день DevOps👾
- Розпочинається день з перегляду завдань, організації робочого простору і, звісно ж, чашечки кави.
- Планування дня, визначення пріоритетів і вибір завдань, які будуть вирішені сьогодні.
- Написання алгоритмів, виправлення багів, розробка нового функціоналу.
- Автоматизація процесів доставки.
- Розробник перевіряє свій код, виправляє помилки й оптимізує продукт. Цей етап важливий для впевненості в тому, що програма працює бездоганно.
- Запровадження інструментів контролю якості й інфраструктурних рішень.
Більша частина лекції була практична, де Дмитро розгорнув новий проєкт на Umbraco CMS, створивши контакт форму на тестовому сайті, а Богдан спланував архітектуру та інфраструктуру проєкту з використанням оптимальних технологій для цього випадку. Радимо всім подивитися відео !
Щоб розібратися в обов’язках розробників детальніше, дивися запис зустрічі!
👉Запис зустрічі «Communication and typical day with DEV and DevOps»👈
Kharkiv IT Cluster дякує Косаревському Богдану й Мінаєву Дмитру з компанії UKAD за надану можливість студентам поглибити свої знання.
Довідка:
UKAD — сервісна компанія повного циклу послуг веб-розробки на замовлення. Спеціалізація — технології .NET і Azure.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: