Guest edu: як проходить день DevOps і Developer?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

🎉 17 жовтня Kharkiv IT Cluster разом із UKAD провели гостьову лекцію для студентів Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського, на якій дізнались, як DevOps і Developer забезпечують безперервну роботу проєкту.

🗣 Спікери лекції —Косаревський Богдан (DevOps) і Мінаєв Дмитро (Developer) в компанії UKAD , розкрили тему «Communication and typical day with DEV and DevOps».

Останнім часом невпинно зростає роль DevOps і Developer у сучасних ІТ-проєктах. Їхні зусилля й уміння визначають, наскільки швидко й ефективно розвивається програмний продукт.

Типовий день Developer👾

 1. Перший крок у ранковому розкладі — перевірка логів . Developer переглядає зміни, які були внесені в код під час останньої ітерації. Він перевіряє конфлікти й баги, які можуть виникнути через зміни в інших частинах системи.
 2. Після того, як новий код пройшов перевірку, Developer забезпечує його розгортання на тестовому середовищі, заварює каву й долучається на ранкові мітинги.
 3. Developer проводить попереднє тестування перед публікацією нових функцій чи змін, виправляє будь-які виявлені помилки й готує код до публікації, а також проводить unit-тести.
 4. Developer забезпечує автоматичне розгортання на продуктивному сервері за допомогою скриптів автоматизації, що зменшує ризик помилок і забезпечує стабільну роботу системи. Відправка на перевірку QA та на реліз.
 5. У кінці робочого дня Developer звертає увагу на журнали моніторингу й аналізує продуктивність системи протягом дня. Також планує наступні кроки, враховуючи знання, набуті протягом дня, та вирішує, як можна покращити процеси на майбутнє.

Screenshot-2023-10-20-at-13.58.24-min-414x241 Guest edu: як проходить день DevOps і Developer?

Типовий день DevOps👾

 1. Розпочинається день з перегляду завдань, організації робочого простору і, звісно ж, чашечки кави.
 2. Планування дня, визначення пріоритетів і вибір завдань, які будуть вирішені сьогодні.
 3. Написання алгоритмів, виправлення багів, розробка нового функціоналу.
 4. Автоматизація процесів доставки.
 5. Розробник перевіряє свій код, виправляє помилки й оптимізує продукт. Цей етап важливий для впевненості в тому, що програма працює бездоганно.
 6. Запровадження інструментів контролю якості й інфраструктурних рішень.

Screenshot-2023-10-20-at-13.58.33-min-414x244 Guest edu: як проходить день DevOps і Developer?

Більша частина лекції була практична, де Дмитро розгорнув новий проєкт на Umbraco CMS, створивши контакт форму на тестовому сайті, а Богдан спланував архітектуру та інфраструктуру проєкту з використанням оптимальних технологій для цього випадку. Радимо всім подивитися відео !

Screenshot-2023-10-20-at-13.58.40-min-414x230 Guest edu: як проходить день DevOps і Developer?

Щоб розібратися в обов’язках розробників детальніше, дивися запис зустрічі!

👉Запис зустрічі «Communication and typical day with DEV and DevOps»👈

Kharkiv IT Cluster дякує Косаревському Богдану й Мінаєву Дмитру з компанії UKAD за надану можливість студентам поглибити свої знання.

Довідка:

UKAD — сервісна компанія повного циклу послуг веб-розробки на замовлення. Спеціалізація — технології .NET і Azure.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

Коментарі