IT-specialist portrait

Чому українці обирають IT: портрет майбутнього айтішника

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Під час війни багато українців змінюють профіль роботи та освоюють нові спеціальності. ІТ-професії були серед найбільш затребуваних ще до 24 лютого, а після повномасштабного вторгнення росії попит на навчання зріс у рази. Про це свідчать дані найбільшої в Україні IT-компанії EPAM, де підбили підсумки пілотного освітнього курсу для новачків.

На безкоштовну навчальну програму IT Fundamentals for Ukrainian switchers подалася рекордна кількість бажаючих – понад 18 000, що у 10 разів більше, ніж реєстрацій на окремі курси компанії до війни. Згідно з отриманими даними під час реєстрації та опитуванням учасників програми, можна скласти портрет потенційного IT-фахівця після перекваліфікації.

Чоловіків та жінок на курсі приблизно порівну, 71% студентів віком від 18 до 44 років. Найбільше зареєстрованих із Києва – практично третина, а кожен восьмий із Харкова чи Львова. При цьому 92% опитаних знаходяться на території України.
IT-specialist-portrait_ua-02-1-414x311 Чому українці обирають IT: портрет майбутнього айтішника
Своїм професійним досвідом потенційні світчери найчастіше вказували такі напрямки: освіту, ритейл, фінанси та сферу обслуговування. Також серед них є працівники театру, реставратор антикварної літератури, комплектувальник меблів та бібліотекар. Майже половина студентів курсу працювали у статусі фахівця, а кожен п’ятий – директором чи був власником бізнесу.

Війна є основною причиною перекваліфікації 37% респондентів. Крім того, чверть опитаних хотіли змін у житті, а ще 28% давно придивлялися до галузі. Після трьох місяців учасники програми визначилися зі спеціалізацією в IT: лідером за кількістю реєстрацій є Frontend (38%), на другому місці Java, цю мову програмування обрав кожен п’ятий.

IT-specialist-portrait_ua-03-1-414x311 Чому українці обирають IT: портрет майбутнього айтішника

Денис Гриньов, керівник освітніх програм ЕРАМ University:

«Зазвичай у нас навчаються кандидати, які вже володіють основами IT та мають уявлення про спеціальність. Однак з урахуванням ситуації на ринку праці ми зрозуміли, що повинні дати можливість усім. Як з’ясувалося, стратегія виявилася правильною і новий пілотний проєкт IT Fundamentals for Ukrainian switchers викликав резонанс – заявки приходили з усієї України та інших країн.

Ми ніколи не працювали одночасно з такою великою аудиторією, по суті, це як велике студмістечко. Проте за відгуками зрозуміли, що подібний проєкт виявився затребуваним. Особливо це актуально для тих, хто через війну втратив роботу».


Дані зібрані в результаті опитування участників програми IT Fundamentals for Ukrainian switchers від ЕРАМ University. В анкетуванні взяло участь 5476 осіб. Період проведення з 15 до 30 червня.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

 

Рекомендовані матеріали

  1. навчальні курсу для ІТ
  2. EPAM
  3. допомога мешканцям Першотравневого

Коментарі