Актуальні ІТ-тренди

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

ІТ-галузь є однією з найперспективніших та найбільш інноваційних сфер сучасної економіки України. Штучний інтелект, хмарні технології, робототехніка та нейромережі прямо зараз впроваджуються у найактуальніші сфери всередині нашої країни. Медицина, освіта та машинобудування – усе це зараз функціонує завдяки ІТ.

Пропонуємо ознайомитися із основними трендами на ринку IT.

⚡ Хмарні технології, ігрова індустрія, блокчейн

IT продовжує швидко розвиватися і люди все більше інвестують у цю сферу. Інвестори добре розуміють, що IT-індустрія – це те, що буде актуально ще багато років. Це створює попит на ІТ-продукти, які розв’язують проблеми бізнесу у всіх сферах.

Щодо ігрової індустрії, то зараз вона входить навіть у бренд-маркетинг. Наприклад, бренд Nike інтегрувався з однією із ігрових платформ для створення власного метавсесвіту.

⚡ Другий актуальний тренд — Digital first

Пандемія COVID-19 прискорила розвиток цифровізації. Розвиток концепції digital first: бізнес повинен бути всіляко розвинений в електронному середовищі, відповідно до цього розширюються можливості взаємодії, дозволяючи людям: 

 • замовляти їжу з супермаркетів на іншому кінці міста через додатки; 
 • купувати одяг з інших країн на сайтах брендів;
 • автоматизовані процеси доставки покупок;
 • онлайн-навчання;
 • більш злагоджене працевлаштування у віддаленому форматі. 

Звичайно, у digital first є мінуси, наприклад, брак живого спілкування або неправильне підібрані покупки.

⚡ Штучний інтелект

Штучний інтелект – це теорія і розвиток комп’ютерних систем, спроможних виконувати завдання, які зазвичай потребують людського інтелекту. Це візуальне сприйняття, розпізнавання мови, прийняття рішень і переклад іноземних мов.

Прикладами використання штучного інтелекту є, наприклад, персональний помічник Siri. Функція «автопілот» у нових Smart-машинах – це також досягнення штучного інтелекту.

Минулого року майже 40% світових фінансових вкладень в IT припало якраз на проєкти у сфері штучного інтелекту. Кошти інвестувалися в освітні проєкти, охорону здоров’я і безпілотники. 

⚡ Робототехніка

Роботизація багатьох бізнес-процесів продовжує спрощувати життя людей та покращувати бізнес. Роботи можуть виконувати складні чи небезпечні для людей завдання у сферах:

 • будівництва;
 • логістики;
 • нерухомості; 
 • геодезії;
 • охорони.

⚡ Кібербезпека

Люди довіряють своїм електронним пристроям адреси, дані банківських карток та паспортів. У зв’язку з цим виникає необхідність захищати особисту інформацію: кількість кіберзлочинів за рік зросла на 80%.


Тож, із впевненістю можна сказати, що IT-індустрія швидко розвивається і набирає оберти. 

Навіть зараз під час війни IT-сфера продовжує працювати та підтримувати економічну стабільність України!

 Адже разом ми сильні! Разом до перемоги!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. баннер для сайта
 2. арт-директор
 3. Мобілізація IT спеціалістів

Коментарі