Жінок, котрі хочуть працювати в ІТ, стає все більше

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Дедалі більше жінок цікавиться кар’єрою в ІТ: кількість жінок, котрі претендують на позиції, пов’язані з програмуванням, зростає вже третій рік поспіль. Про це свідчать дані глобального технологічного консультанта DataArt за 2015–2017 рр.

 

Згідно зі статистикою DataArt, у 2017 р. кількість резюме від жінок на технічні позиції, пов’язані з програмуванням, була на 44% більша, ніж у 2016 р., та на 65% більша, ніж у 2015 р. (результати дослідження базуються на даних країн, де розташовані центри розробки DataArt, та включають отримані компанією резюме від 3715 жінок).

 

Аналіз показує, що в ІТ-індустрії найцікавішими для жінок є позиції Quality Assurance та Quality Automation, котрі становлять майже половину загальної кількості запитів за останні три роки. На другому місці позиції Java-розробників, далі — .NET та JavaScript-розробники.

 

Згідно з даними DataArt, найменше жінок-кандидатів (близько 5%) серед претендентів на позиції Android, C ++ та iOS-розробників.

 

Ситуація в Україні відповідає загальній тенденції. За даними Мін’юсту України, в українському ІТ — 24% жінок, при цьому в українських центрах розробки DataArt їх близько 35%, а в Херсоні та Львові цей показник становить 40%. Кількість нових резюме, отриманих від жінок на позиції, відкриті в українських офісах DataArt, також зростає: у 2016 вона становила 4%, у 2017-му — вже 11% (у 2015-му році жінки надіслали 776 резюме, у 2016-му — 812 і у 2017-му — 907).

 

Дмитро Абрамов, Delivery Manager, DataArt: «Жінок, як і чоловіків, в ІТ приваблює менш традиційний підхід до побудови кар’єри, менша ієрархічність організацій та залежність від керівництва, гнучкість форм роботи та соціальні гарантії, котрі пропонує одна з найбільш високоприбуткових галузей України. Бар’єр входу в QA нижчий, тому саме на ці позиції загалом претендує більше кандидатів».

 

DataArt регулярно підтримує технологічні спільноти, що популяризують IT-професії серед жінок: Women Techmakers, Women Who Code, Coding Girls, Rails Girls тощо.

 

Про DataArt

DataArt створює, розвиває та підтримує унікальні програмні рішення, які сприяють розвитку бізнесу клієнтів у різноманітних індустріях. DataArt об’єднує досвід більше ніж 2600 фахівців із 20 міст США, Західної і Східної Європи, Латинської Америки. За 20 років DataArt завоював довіру клієнтів, зокрема, Nasdaq, S&P, oneworld Alliance, Ocado, artnet, Betfair та skyscanner. Обіг мережі, за результатами 2017 року, перевищив $124 млн.  В Україні DataArt об’єднує понад тисячу фахівців у шести центрах розробки (Дніпро, Київ, Львів, Одеса, Харків та Херсон).

www.dataart.ua

Коментарі