Schoolgirls to IT – марафон для дівчат

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Одразу після заходу для тінейджерів Kharkiv IT Cluster провів ще один цікавий марафон, на цей раз тільки для дівчат. Пройшов він на базі Telesens Academy 21 жовтня в рамках тижня програмування ЄС за підтримки міжнародної ініціативи Meet and Code і зібрав в одній залі  понад 30 юних учасниць. Для повного занурення в процес їх розділили на 4 групи, познайомили з теорією і запропонували виконати практичні завдання під керівництвом досвідчених менторів.

Найбільш стійкими виявилися майбутні PHP-шниці. Успішно створивши свій Телеграм-канал, вони увійшли в азарт і просиділи за ноутбуками до вечора, додаючи до каналів новий функціонал. В середньому марафон тривав понад 7 годин, і за цей час учасниці приміряли на себе професію розробника ПЗ. Перш за все, дуже важливо було створити відповідну атмосферу і показати учасницям, що в їх руках є безліч можливостей, незалежно від віку, а працьовитість та вміння вчитися допоможуть їм оволодіти навіть тією професією, яка раніше вважалася винятково чоловічою.

Час іде, і старі стереотипи відживають свій вік. Сьогодні жінка-програміст – не рідкість, їх число в компаніях зростає. І все ж поки така тенденція тільки зміцнюється, потрібно докладати зусиль, щоб показувати їм можливості високих технологій і зміцнювати віру у власний потенціал. Чим Kharkiv IT Cluster активно і займається.

Довідка:

Ініціатива Meet and Code підтримує заходи із кодування та цифрових технологій в Австрії, Болгарії, Хорватії, Чехії, Німеччині, Угорщині, Казахстані, Польщі, Румунії, Росії, Сербії, Словаччині, Словенії, Швейцарії та Україні. Її мета– показати дітям і молоді віком від 8 до 24 років світ програмування та інформаційних технологій. Заходи у рамках ініціативи призначені для того, щоб продемонструвати дітям і молоді, як із допомогою програмування можна втілити найсміливіші творчі ідеї. Завдяки Meet and Code вони мають змогу дізнатися, як ІТ працюють і впливають на повсякденне життя.

Коментарі