Заява Харківського IT кластера щодо ситуації з обшуком в компанії BRANDER

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

20 грудня 2018 року в офісі харківської IT компанії Brander був проведений обшук. Його проводили співробітники ДФС і Нацполіціі. На думку правоохоронців, компанія використовувала працю неоформлених найманих працівників, виплачувала заробітну платню без належного оформлення, а також надавала послуги за готівку без відображення господарських операцій в податковому та бухгалтерському обліку.

На думку представників компанії і адвоката, партнера Axon Partners Оксани Кобзар, обшук проведений з явними порушеннями кримінального процесуального законодавства. Особливістю його стало те, що згідно з визначенням слідчого судді, в офісі повинен був бути проведений огляд, тоді як був проведений обшук. Інакше кажучи, фактично, відбулася підміна одного оперативно-слідчого заходу іншим. Цікаво те, що отримати дозвіл суду на обшук складніше, ніж на огляд. Вірогідно, підстав для обшуку у правоохоронців було недостатньо, тому вони вирішили замаскувати обшук під огляд. Саме такий висновок напрошується з моменту появи в мережі тексту ухвали слідчого судді від 17 грудня 2018 року.

Харківський IT Кластер не може залишатися осторонь від подібних подій і заявляє, що бізнес і влада повинні навчитися не просто співіснувати, але і взаємодіяти. Така взаємодія може будуватися виключно на законних підставах. Закону, в рівній мірі, повинні дотримуватися і правоохоронні органи, і суб’єкти підприємницької діяльності. Про це, зокрема, йшлося на одній з наших зустрічей представників IT компаній і керівництва ДФС Харківської області, яка пройшла в жовтні 2018 року.

Користуючись нагодою, Харківський IT Кластер ще раз звертається до IT компаній регіону із закликом не допускати порушень законодавства, а також уважно поставитися до питань правового захисту свого бізнесу.

Також хотіли б висловити своє абсолютне переконання в тому, що співпраця IT галузі та влади можлива тільки в вибудовуванні діалогу, спрямованого на попередження правопорушень. І такий діалог не може будуватися на каральних набігах, в основах яких лежить маніпуляція положеннями кримінального процесуального закону.

 

Коментарі