Єгор Стадний: як готувати IT-кадри і піти від випалювання ринку освіти

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

28 січня Харківський IT Cluster організував зустріч свого Освітнього комітету з Заступником міністра освіти і науки Єгором Стадним у конференц-холі Спецвузавтоматики. Цей захід дав можливість по-новому поглянути на проблеми системи вищої освіти нашої країни.

Кластер зібрав представників харківських ВНЗ, коледжів та керівників IT-компаній регіону. У кожного з присутніх були свої питання до Єгора Стадного:

  • для сфери IT важливі всі практичні ініціативи, які насичують ринок кваліфікованими фахівцями;
  • для сфери освіти важливо розуміти і реалізовувати зміни, які закладені в новій реформі.

Мета Міністерства освіти і науки — зробити навчання в Україні престижним

Єгор Стадний почав з презентації, в якій говорив про плани по перезавантаженню системи освіти, про проблеми абітурієнтів, про дефіцит викладачів технічних спеціальностей.

За словами Єгора, інвестиції в освіту приносять хороші результати для економіки країни. На жаль, сьогодні кількість іноземних студентів зменшується, це позначається на економіці і освіті країни.

— Коли ми беремо іноземних студентів без попереднього відбору, ми випалюємо ринок освіти іноземців, — коментує Єгор, — такі студенти несерйозно ставляться до нашої освіти, вчаться абияк. А потім уряд їх країни не визнає дипломи, видані Україною. Ми повинні піти від цього ефекту випаленої землі, та підвищити стандарти прийому іноземців. Адже роль стандартів — бути мірилом, а не шаблоном. З високими стандартами виросте і престиж нашої освіти, адже до нас приїдуть на навчання тільки зацікавлені студенти, які в майбутньому створять нашій країні хорошу репутацію!

Всі питання від представників ВНЗ і IT-компаній були заздалегідь зібрані і оброблені Харківським IT Кластером, і на цій зустрічі Ольга Шаповал, директор Кластеру, в якості модератора задала їх Єгору стадний:

  • Які перспективи введення дуального освіти в технологічному освіті?
  • Як збільшити інтерес абітурієнтів до спеціальностей викладачів технічних дисциплін?
  • Чи буде переглядатися система навчання для «дорослих» студентів — людей, які здобувають освіту в зрілому віці?

Єгор Стадний постарався максимально докладно висвітлити всі поставлені запитання. З промови Заступника міністра стало зрозуміло, що у його команди дуже амбітні плани щодо реформи освіти, які вже починають реалізовуватись.

Кластер зібрав понад 50 різних питань, ми не очікували, що їх буде так багато! Ми раді, що харківські представники ВНЗ та керівники IT-компаній настільки зацікавлені в розвитку сфери освіти. Харківський IT Cluster сприятиме цьому процесу, реалізовуючи свою місію — через реформу освіти розвивати середу для технологічного бізнесу.

Коментарі