Ярмарок можливостей: Може і мені в IT?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

24 жовтня Kharkiv IT Cluster виступив співорганізатором IT форуму та ярмарку можливостей для студентів та школярів. Захід відбувся  у Харківському національному університеті міського господарства імені О.М. Бекетова та охопив понад 800 учасників. 

З кожним роком IT сектор потребує все більше спеціалістів. Вакансії є не тільки для технічних спеціалістів, тож компанії розвіяли міф про те, що в IT тільки програмісти.

Із самого ранку студенти мали можливість долучитися до IT форуму у форматі круглого столу. Компанії Sigma Software та SoftServe підписали з університетом договір про співпрацю, і тепер спільними зусиллями допомагатимуть студентам ставати професіоналами, стажуватися та отримувати омріяну роботу. 

В’ячеслав Лаптєв, SoftServe: “Підписання угоди про співпрацю є першим кроком назустріч один одному. Сьогодні в IT є шалена кількість задач, які потребують різноманітних компетентностей, де кожен може себе знайти та реалізувати. Однак, не можна казати “Я просто хочу до IT індустрії”. Вона настільки багатогранна, що нам є чим вас зацікавити. Ви можете обрати те, що вам до вподоби, а ми зі свого боку допоможемо вам стати кращими фахівцями в галузі.”

«По-перше, із розвитком ІТ сфери потреба у кваліфікованих молодих спеціалістах стрімко зростає. По-друге, останнім часом модель ведення бізнесу переходить від аутсорсингу до сервісної моделі, де підвищується актуальність знань в області менеджменту, економіки, будівництва та архітектури, транспортних систем та технологій, інженерії, тощо. Саме тому актуальні позиції в ІТ компаніях сьогодні – не лише технічні. Особливу роль у бізнес-процесах починають виконувати проєктні менеджери, бізнес-аналітики, технічні дизайнери, маркетологи та ще багато інших», – наголосив Андрій Сомов, тренінг менеджер компанії Sigma Software.

Опісля форуму молодь мала можливість поспілкуватися з провідними IT компаніями Харкова, дізнатись про стажування, курси від компаній та актуальні вакансії. Окрім того, кожна компанія представляла свій інтерактив. Хтось проводив флешмоб, хтось демонстрував роботу 3D принтера, а хтось давав круті завдання для участі в конкурсі.

IMGP7984 Ярмарок можливостей: Може і мені в IT?

Для учнів шкіл Kharkiv IT Cluster провів масштабну гру Kids2IT. Це дозволило дітям поринути в атмосферу IT, поглибити свої знання професій індустрії та розбавити свій день креативними кейсами від менторів. 

Ментор гри – Максим Евсюков, CEO ITForce:Дуже радий, що взяв участь в цьому проєкті. В першу чергу мене зацікавила ідея – показати дітям, що IT-сфера це не тільки програмісти, так як, наприклад, в нашій команді працюють фахівці з контекстної реклами, seo-фахівці, дизайнери, smm-щики, копірайтери, sales і акаунт менеджери. Сподіваюся, що дітям було цікаво та їхній вибір професії тепер буде трохи простішим.”

Максим (учень 10 класу): “Я не хотів сюди йти, бажав прогуляти захід і піти до дому. Проте мене запримітила класний керівник. Зараз я не жалкую, було весело, ми змогли створити новий телефон. Це круто! Може і мені до IT?”

Коментарі