Принципи Scrum та Kanban. Метрики Agile

Як виміряти ефективність команди? Лекція про принципи Scrum та Kanban від Raccoon Gang 🤖

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

9-го грудня відбулася чергова зустріч у рамках проєкту Junior Club від Kharkiv IT Cluster

9-го грудня пройшла закрита лекція для Junior Club (JC). Лекція була в офісі Raccoon Gang, де перед початком лекції учасникам провели екскурсію по офісу і розповіли як побудований робочий процес, а потім за чашкою чаю вони дізнались про Основні принципи Scrum та Kanban.

Михайло Шипер, Delivery manager у Raccoon Gang, знає все про Agile. Спікер поділився поділився своїми знаннями на лекції «Принципи Scrum та Kanban».

⭐ Як виміряти ефективність команди? Метрики Agile.

Існує велика кількість різних критерій та метрик для визначення ефективності команди. Учасники розглянули найпоширеніші.

⭐ Burn Down Chart

Ця метрика показує, як ви з’їдаєте скоуп (об’єм) до дати дедлайну або навпаки: до якої дати буде зроблений цей обсяг скоупа.

«У Agile світі найчастіше віддають перевагу прогнозу до дати, бо обсяг завдань, як правило, зростає, тому при плануванні від обсягу можна лише потрапити в ситуацію, коли давайте ще зробимо це завдання, тому що без нього ніяк», — уточнив Михайло про Burn Down Chart.

⭐ Definition of Done 

Набір критеріїв, які дозволяють зрозуміти, чи зроблено те, що було метою розробки. Формат Definition of Done може бути будь-яким, але найчастіше це простий список з переліком активностей, які мають бути успішно завершені, щоб функціонал міг вважатися готовим.

⭐ Definition of Ready 

«Критерій завершеності» — це інструмент, що визначає готовність завдання (User Story) у фреймворку Scrum. Це умови, за яких User Story можна брати в роботу (в спринт).

Методологія Agile як спосіб комунікації

Методологія Agile – це не тільки впровадження нових процесів, а й зміна культури взаємодії співробітників. Ось основні «ритуали»:

Планування Спринту (Sprint Planning meeting).

Це зустріч, на якій команда визначає, що потрапить на розробку в наступну ітерацію.

Щоденний Скрам (Daily Scrum meeting, або Standup meeting).

Зустріч, що відбувається щодня (зазвичай, найперша зустріч робочого дня), де кожен учасник команди відповідає на три простих питання: що він зробив учора, що він робитиме сьогодні, чи є якісь складнощі, які гальмують його роботу.

Огляд Спринту (Sprint Review).

На цій зустрічі команда показує результати своєї роботи замовнику або відповідальному за прийняття роботи. Зазвичай демо призначається на останній день Спринту (зазвичай, на останній робочий день тижня).

Ретроспективний Аналіз Спринту (Sprint Retrospective).

Ця зустріч призначається наприкінці Спринту, зазвичай після Демо. На ній команда обговорює, що протягом спринту пройшло добре, а що можна покращити.

Майбутні IT-спеціалісти були в захваті від офісу, гостинності спеціалістів та лекції. Учасники активно запитували спікера про основи Agile, яку методологію найчастіше використовують різні компанії та як стати справжнім профі в Agile.

Після завершення лекції Михайло підкреслив:

«Я вражений активністю молодих та талановитих учасників, адже, не дивлячись на свій юний вік, вони дуже зацікавлені майбутньою професією. Дуже рідко таких людей можна знайти до себе в команду, тож я буду радий бачити кожного з вас у майбутньому».

Ми вдячні компанії Raccoon Gang за теплий прийом та особисто Михайлу Шиперу за те, що він поділився з учасниками корисним досвідом і провів лекцію на таку актуальну тему!

Прокачуй soft-skills разом з Junior Club від Kharkiv IT Cluster🎉

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Boot Camp
  2. Junior Club Scrum

Коментарі