Що має вміти бізнес-аналітик (BA)?

Як пройшов OpenIT: «Що має вміти бізнес-аналітик (BA)?»

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

9 червня відбулася онлайн-зустріч з Тетяною Пустоваловою, ВА & Group Lead y NIX. Вона 4 роки в бізнес аналізі й знає цю сферу досконало. На зустрічі детально обговорили завдання бізнес-аналітика в сфері ІТ.

Хто такий ВА?

Хороший бізнес-аналітик скрізь стане в пригоді. Він знайде спосіб приносити цінність і буде корисний у будь-якому напрямку, а меж розвитку для бізнес-аналітиків немає. Головне – робити свою роботу класно та мати бажання розвиватися. Тетяна охоче поділилася своїм професійним досвідом:

«BA – це перекладач між двома сторонами: бізнесу та розробки. Це особа, яка володіє обома мовами та має здібності перекласти вимоги з мови бізнесу та мету замовника до команди розробки. Так й у зворотному боці, вона намагається донести замовнику, чому саме команда розробки пропонує таке технічне рішення, і як саме воно може наблизити його до мети».

Тетяна розповіла ще багато корисної інформації про професію, а особливо – як долучитись до програми навчання ВА у NІХ. Радимо подивитися повний запис зустрічі на нашому YouTube за посиланням:

Повний запис зустрічі 

Які необхідні знання та навички для опанування професії?

У аналітика безліч можливостей для зростання. Це професія, яка знаходиться у самому центрі процесу. Кругозір неймовірно широкий – можна побачити, як пишуть код, як тестують, як працює бізнес, як управляти командами.

Усі знання та навички, які будуть корисними для опанування BA, Тетяна розділила на три блоки:

✨ Hard skills –це професійні навички, яким можна вчитися і які можна виміряти: теорія та техніка бізнес аналізу, навички моделювання процесів та прототипування, розуміння основ програмування та знання англійської мови.

✨ Soft skills – це такі надпрофесійні навички, які також будуть корисні в повсякденному житті, до них відносяться: високі комунікативні навички, якість висловлювання думок, вміння переконання та приймання рішення, емпатія, етичність, вміння працювати в команді та націленість на результат.

✨ Cкладові особистості, які включають аналітичний склад розуму, допитливість та креативність, критичний погляд та клієнтоорієнтованість, проактивність та стресостійкість.

Як розпочати шлях бізнес-аналітика?

Спікерка розповіла про декілька варіантів розвитку подій:

«Звісно можна самостійно ознайомлюватись з основами бізнес-аналітики, але є ризик щось упустити. Ви не матимете змоги спитати й попросити поради в ментора чи куратора.

Другий варіант – це комерційні курси від компаній. Але, я вважаю, що все ж таки тут надається мало практики, що є величезним мінусом, адже багато компаній не надають можливості працевлаштуватись після закінчення курсів.

І третя можливість – це програма навчання в NIX. Є декілька суттєвих переваг цього навчання, зокрема те, що навчання проводить команда бізнес-аналітиків. Ми особисто менторим кожного студента, усі здобуті навички є дотичними в роботі в комерційних проєктах. Та найголовніше – ми надаємо можливість стати частиною нашої команди!».

Хороший спеціаліст завжди розумітиме основу BА і знатиме, як застосувати інструменти залежно від потреб проєкту. А чудовий спеціаліст ще й постійно вчитиметься і шукатиме нового!

Kharkiv IT Cluster дуже вдячний Тетяні за те, що вона поділилась такою корисною та цікавою інформацією!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпаситися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Open IT як працює серія безкоштовних освітніх воркшопів
  2. івент про виплати криптовалюти
  3. Open IT

Коментарі