Харківський IТ-кластер створив центр юридичного та правового захисту місцевих компаній

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

За ініціативою Харківського IT-кластеру вже створена група, яка готова підтримати і приїхати на місце у випадку, якщо IТ-представник зіткнувся зі складнощами в Харкові. IТ-кластер опублікував номер гарячої лінії, за яким можна зв’язатися з групою і повідомити про неадекватні вторгнення правоохоронних органів – (098) 552 60 96
У службу підтримки увійшли адвокати Дмитро Лазебний (ЮФ ILF), Роман Лихачов і Дмитро Гадомський («Юскутум»), Дмитро Овчаренко (STB Systems), Ілля Крючков, Іванна Погребняк, а також журналісти, народні депутати Ярослав Маркевич і Роман Семенуха, військові добровольці. Представники Харківського IТ-кластеру, в якому сьогодні налічується 13 компаній, закликають усіх до об’єднання і створення загального центру підтримки і правової допомоги.
Крім служби підтримки для постраждалих компаній, також планується створення єдиного всеукраїнського колл-центру між усіма регіонами. По суті, це буде перший синергетичний проект всіх IТ-кластерів України. Більш докладно про нього розповість СЕО львівського IT-кластеру Степан Веселовський на Lviv IT Arena.
Нагадаємо, останнім часом тиск з боку правоохоронних органів на IТ-компанії в Україні почастішав і викликав величезний резонанс. Більше за всіх постраждали Харківський і Дніпропетровський регіони. Правоохоронні органи навідалися спочатку в Plarium, потім у Luxoft, також два дні поспіль вони обшукували NIX Solutions і Intego Group.
Після вересневої хвилі обшуків представники вищих ешелонів влади нарешті звернули увагу на проблему. 16 вересня відбулося засідання профільного комітету Верховної Ради України на чолі з Олександром Данченко. За результатами цього засідання було прийнято два рішення:
• провести окрему зустріч бізнесу, правоохоронних та контролюючих органів для вироблення спільного рішення проблеми;
• компанії нададуть комітетові конкретну інформацію про порушення чинного законодавства з боку посадових осіб силових структур при проведенні процесуальних дій в компаніях для вжиття належних заходів реагування.
24 вересня відбулася зустріч представників IT-спільноти з міністром економічного розвитку Айварасом Абромавічусом, ініційована міністерством. На ній з’ясувалося, що за рік було проведено близько 15 обшуків в технологічних компаніях.
Наступним кроком у врегулюванні проблеми обшуків повинна стати тристороння зустріч, участь в якій візьме IT-співтовариство, міністерство економічного розвитку, силовий блок, в особі міністра МВС Арсена Авакова.
Джерело: http://ain.ua/2015/09/26/606316

Коментарі