Вражаючі результати співпраці компаній Akvelon та Microsoft

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Учасник Kharkiv IT Cluster, компанія Akvelon, бере участь в проекті Microsoft “Розумні будинки”, мета якого – застосувати сучасні технології в будівництві і експлуатації будинків.

“Технології розвиваються дуже швидко. За останні 20 років телефон із цегли перетворився на кишеньковий персональний комп’ютер. А будинки здебільшого як були цеглою 300 років тому, так ними й залишаються й досі. Akvelon бере участь у проекті Майкрософт ‘Розумні будинки’. Мета якого застосувати сучасні технології у будівництві та експлуатації будинків. Проект покликаний вирішувати такі завдання, як енергоефективність, комфорт, безпека, прогнозування та контроль ремонтних робіт. В одному з кампусу Майкрософт, що складається з 125 будівель, система обробляє 2 мільйони сигналів із 30 000 фізичних пристроїв. Обробляючи при цьому 500 мільйонів сигналів кожні 24 години. На проекті використовуються хмарні технології обробки та аналізу великих обсягів даних у реальному часі. Завдяки цьому проекту витрати кампусу на електроенергію вдалося знизити на 20%, що дозволяє заощаджувати близько 10 000 000 $ на рік.”

“Я навчався на третьому курсі університету, коли до нас прийшли співробітники компанії ООН та розповіли про можливості роботи над проектами Майкрософта. До цього я програмував лише у рамках університетської програми. Це був C#, Java, трохи JavaScript. Мені це подобалося, тож я вирішив спробувати. Так я опинився у Acvelon, і за кілька місяців підготовки я вже працював над проектом Майкрософта. Я розробляю Apache Cordova продукт. Це один із найпопулярніших фреймворків для кроссплатформенної мобільної розробки. Зараз я програмую під платформи Windows, Андроїд, iOS, програмую мовами C#, Java. Мені подобається усвідомлювати, що ми створюємо справді важливий продукт, у якому користуються 1000 інших розробників. Кілька разів на тиждень ми зідзвонюємося з командою зі США та плануємо подальшу роботу. Шкода, що не приділяв належної уваги англійській мові під час навчання. Зараз доводиться надолужувати.”

“Ми розробляємо програми, встановлені на комп’ютері кожного співробітника корпорації Майкрософт. Це приблизно 120 тисяч осіб. Додаток у фоновому режимі стежить за станом системи та дозволяє виявити програмну або апаратну несправність та усунути її, якщо це можливо. За внутрішньою оцінкою компанії Майкрософт, це дозволило знизити на 15 000 кількість звернень у технічну підтримку та заощадити приблизно 212 000 $ на місяць.”

“Майкрософт дуже сильно змінюється останнім часом. І раніше, я б сказав, що маю унікальну позицію, тому що я працюю над проектами такими, як Visual Studio, працюю на Маку, а код команди зберігається на GitHub. Але зараз це стало нормою. І, наскільки я знаю, за статистикою саме Майкрософт став одним із лідерів спільноти. Сам я вважаю, що це дуже круто та за ним майбутнє. Якщо ви досвідчений розробник або тямущий студент з палаючими очима, приходьте до нас, і ми будемо працювати над цими та багатьма іншими проектами разом.”

Коментарі