Вбережи себе від кібершахраїв: ТОП-5 порад від Kharkiv IT Cluster

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Маєш програму захисту на комп’ютері, а також надійний пароль і думаєш, що в повній безпеці? Це найменше, що ти можеш зробити.

Люди проводять багато часу в інтернеті: завантажують свої фотографії, місцезнаходження, приватну інформацію. Важливо захистити свої дані, аби ними не скористались інші.

Харківський ІТ Кластер підготував для тебе низку порад, які допоможуть уникнути небажаних проблем:

  1. Вимкни функцію автоматичного підключення до Wi-Fi та не довіряй неперевіреним Wi-Fi-підключенням без пароля. Зловмисники часто використовують такі мережі, щоб отримати доступ до особистих даних користувачів.
  2. Не заходь у приватні акаунти, банківські програми та подібні сервіси через публічні мережі Wi-Fi. Краще використовуй мобільний інтернет.
  3. Обирай різні паролі до акаунтів і програм, використовуючи комбінацію великих і малих літер, цифр і спеціальних символів. Не зберігай паролі в нотатках на телефоні, комп’ютері чи навіть у хмарному сховищі. Краще використовуй менеджери паролів.
  4. Оновлюй антивірусну програму. Старі версії не гарантують захист від новостворених вірусів.
  5. Регулярно роби резервну копію даних. Наприклад, дотримуйся правила «3-2-1»: збережи одну основну копію в хмарному сховищі, а дві інші — на двох фізичних носіях.

Пам’ятай, що не існує однієї магічної програми, яка може вберегти тебе від онлайн-зловмисників. Постався до своєї безпеки відповідально та приділи цьому трохи часу зараз, аби не постраждати від наслідків потім.

Залишайся в безпеці разом з Харківським ІТ Кластером і чекай на нові поради!

Рекомендовані матеріали

  1. Анонімус

Коментарі