Україна має широкі можливості для експериментів у Fintech
“Україна має широкі можливості для експериментів у Fintech”, – наголосив Павло Кравченко, засновник проектів Openbankit, Bitxfy, e-Auction, на черговій 12-й зустрічі Smart Club. Харківский IT Кластер як постійний інформаційний партнер проекту з радістю відзначає, що івент зібрав понад сто учасників. Цього разу мова йшла про індустрію Fintech та її основні напрямки, зокрема, про Blockchain. Також говорили про перезавантаження світової фінансової системи і Fintech в українському контексті.
“Ми маємо проекти світового рівня, що виконують в Україні, й інновації, які можуть бути запроваджені, можливо, тільки в Україні прямо зараз. У нас така унікальна ситуація, в якій держава нічого не забороняє, і за якої можна зробити все, що завгодно. При цьому у нас дуже велика кількість IT спеціалістів”, – сказав Павло.
Що стосується Blockchain, говорили про його практичне застосування на світовому й українському ринках. На думку Павла Кравченка, в майбутньому Blockchain використовиватимуть у найрізноманітніших цілях. Сфера його застосування зачіпатиме не лише технологічний аспект, але й соціальний. Надалі цікавість до Blockchain змінюватиметься. Павло прогнозує деякий спад, “тому що зараз ринок перегрітий. І очікування від технології явно більше, ніж можна зробити”.
За словами організаторів Smart Club (компанія INSART, учасник Харківського IT Кластеру), основною метою івенту було не лише розказати про популярні технології, а й запропонувати харківським IT фахівцям замислитися про своє майбутнє і можливості, які є у світі, у тому числі в Україні.
“Smart Club ком’юніті спрямоване на розробників різноманітних Enterprise рішень. Цього разу ми вирішили зробити фокус на бізнес-домені, а не на технології. На наш погляд, Fintech – це дуже цікавий напрямок”, – відзначив Василь Солощук, CEO в INSART, співзасновник Харківського IT Кластру.
На його думку, нині розробникам слід більше фокусуватися на тонкощах бізнесу своїх клієнтів: “ми дуже добре знаємо технології, але не завжди добре знаємо бізнес-домен. І щоби отримати якусь нову конкурентну перевагу на світовому ринку, я вважаю, українські розробники повинні задатися питанням, у якому бізнес-домені вони спеціалізуватимуться. Це важливо й для виконання аутсорс-проектів, і для розвитку продуктових напрямків, особливо стартапів. На фінансовому ринку, в питаннях охорони здоров’я, медіа, eCommerce, Telecom, якщо Ви розумієтеся у бізнес-домені, Вас набагато більше цінують. Не розуміючи бізнес-домену, складно винийти цікавий продукт з робочою бізнес-моделлю”.
Харківський IT Кластер також вважає, що Fintech – одне з найперспективніших напрямків IT. Тому ми готуємо розгорнуту статтю, на базі досвіду харківських IT компаній у Fintech. Матеріал має вийти на початку червня.