Участь Kharkiv IT Cluster у пілотному проєкті «Оновлена інформатика — IT-студії»: профорієнтація школярів на прикладі особистого досвіду ІТ-фахівців.

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

У сучасному світі люди прагнуть навчитися швидко робити вибір й упевнено орієнтуватися в переповненому інфопросторі. Саме тому сучасна освіта має задовольняти ці потреби. Її головна мета — навчити аналізувати інформацію та заглиблюватися в її суть, а також надихати на інновації. ✅

Саме таким є пілотний проєкт «Оновлена інформатика — IT-студії», який потужно підтримала спільнота Kharkiv IT Cluster. Проєкт реалізується за ініціативи Мінцифри та МОН у межах програми EU4DigitalUA, яка фінансується Європейським Союзом.

⭐️ Технології та діджитал — це невід’ємна частина будь-якої сучасної професії. Саме тому в межах проєкту провідні ІТ та геймдев компанії України створили 10 відеолекцій про актуальні професії в галузі інформаційних технологій. 

Plarium, Sigma Software, Akvelon, G5 Entertainment, Infopulse доклали титанічних зусиль до підготовки відео, які вже інтегровано в освітні матеріали пілоту «Оновленої інформатики — ІТ- студій». Скоро їх побачать мільйони українських школярів. 😊

🔷 Креативне технічне виконання відео на високому рівні забезпечили продакшн-студія Kukuruza Production та власний продакшн геймдев-компанії Plarium.

Запрошуємо до перегляду відео!▶️

 

1. Дизайнер відеоігор 🤩

Серед великої кількості дуже різних відеоігор складно знайти щось спільне між ними, але дещо все ж таки є — це правила. Хто ж їх вигадує та робить ігри такими цікавими? 🤔

🤖 Дизайнер відеоігор — професія, з якої розпочинається створення будь-якої гри! 

👉 У відео Дар’я Рябошапка — керівник команди дизайнерів відеоігор у міжнародній геймдев-компанії Plarium (Харківський ІТ Кластер), — розповіла про роль дизайнера відеоігор у створенні ігрового контенту й геймплею. 

Дивіться відео та дізнавайтеся, як створити власну гру

Дивитися відео

 Пориньте у світ геймдеву разом з Plarium! 

2. Розробник відеоігор 🦾

 Чи знаєте ви, від кого залежить, як працює відеогра та що в ній відбувається, коли гравець натискає певну кнопку? 👀

Цей фахівець — розробник відеоігор. Саме він створює код, який використовується для створення візуальних ефектів, зручного інтерфейсу та різноманітних ігрових механік. ⭐️

🌟 Про те, які існують етапи створення відеогри та над чим працює розробник відеоігор, розповів Олександр Сівак — керівник команди ігрової розробки в міжнародній геймдев-компанії Plarium (Харківський ІТ Кластер).

Дізнайся, як створюються відеоігри, разом із Plarium

Дивитися відео

3. Художники комп’ютерних ігор✨

 

Ми точно знаємо, що в кожного з вас є улюблена відеогра на мобільному телефоні, планшеті, комп’ютері чи консолі. І кожна з них намальована у своєму стилі, із унікальними персонажами та їхнім оточенням.

⚡️ А чи замислювалися ви про те, як саме створюється комп’ютерна графіка для ігор? 

☄️ У цьому відео Кирило Шупа-Дуброва — художник зі створення 3D-персонажів у міжнародній геймдев-компанії Plarium (Харківський ІТ Кластер), показав на прикладі, як створюється персонаж для гри та розказав, які художники залучені в процесі.

Створюйте супергероїв разом із Plarium! 💥

Дивитися відео

4. Бізнес-аналітик в ІТ 🔥


Щоб вивести цифровий продукт у ТОП, потрібно розуміти, що саме може зацікавити користувачів. У цьому відео ви дізнаєтеся про професію бізнес-аналітика. ☀️

🧩 Основними задачами цього спеціаліста є виявлення, аналіз та синтез інформації, яказбирається з різних джерел.

🚀 Своїми знаннями про цифрові продукти, які потрібні людям, поділився Дмитро Пилипенко — бізнес-аналітик в ІТ-компанії Akvelon (Харківський ІТ Кластер).

Почніть знайомство з професією, яка завжди в тренді, разом з Akvelon! 📲

Дивитися відео 

5. Java -програміст 💻

 Завдяки мові програмування Java людство створює різноманітні застосунки: сайти, сервери, розумні будинки, медичне обладнання, деякі побутові пристрої та навіть справжні роботи🕹

Той, хто опанує Java, оволодіє практично всіма концепціями інших мов, а значить, може бути впевненим у власному професійному майбутньому! 🔋

 💡 У цьому відео Андрій Рева — старший розробник та тренер з Java в глобальній ІТ-консалтинговій компанії із 20-річним досвідом Sigma Software (Харківський ІТ Кластер) — поділився перевагами мови програмування Java.

 Почніть вивчати мову, якою користуються у всьому світі. Дізнавайтеся про Java разом із ІТ-консалтинговою компанією Sigma Software! 🔦

Дивитися відео

 

6. JavaScript – програміст ⚙️

 За відсутності мови програмування JavaScript вебсторінки були би статичними та без «живого» контенту, а застосунки нагадували би листівки із застиглими зображеннями. 

💣 У цьому відео Андрій Худолій — керуючий проєктами з Web Front-end, програміст у компанії G5 Games (Харківський ІТ Кластер) — розповів про основні переваги JavaScript, а також розказав, як саме вона взаємодіє з іншими Web-технологіями та пришвидшує роботу застосунків.

 Знайомтеся зі світом програмування разом з G5 Games! 🧨

Дивитися відео

7. Тестувальник 🛡

 Будь-який цифровий продукт потребує перевірки й тестування задля, щоб його використання було безпечним, а продукт виконував своє призначення.🔑

 🎈 У цьому відео Тарас Ісіченко — старший тестувальник глобальної ІТ-консалтингової компанії із 20-річним досвідом Sigma Software (Харківський ІТ Кластер) — допоміг нам розібратися, хто такий інженер-тестувальник, що він тестує та що входить до його обов’язків.

Навчіться боротись із багами разом із ІТ-консалтинговою компанією Sigma Software! 🪩

Дивитися відео

8. Back-end розробник 📐

 Уявіть світ, де не запускаються програми чи взагалі не відкриваються вкладки в браузері. Щоб цього не сталося, завжди працюють інженери-розробники програмного забезпечення (Back-end розробники)!

 📌Інженер-розробник програмного забезпечення — це програміст, який пише сервісний код, що відповідає за реакцію ресурсу. Саме завдяки back-end розробникам ми знаходимо інформацію за запитом, а сайти реагують на наші дії.

 📍 Христина Гуреєва — Senior Software Engineer в міжнародній аутсорсинговій ІТ-компанії Infopulse (Харківський ІТ Кластер) — поділилася власним досвідом та надала корисні поради про те, які знання необхідні, щоб стати інженером-розробником програмного забезпечення.

 Почніть знайомство із лайфхаками Back-end розробника на досвіді Infopulse!✂️

Дивитися відео

9. Розробники мобільних додатків 🔏

 Уявімо, що у вас із другом є ідея створити мобільний додаток, який за мить дозволить орендувати самокат, замовити їжу або викликати таксі.

 З чого почати, які фахівці знадобляться, що потрібно для того, аби ідея перетворилась у застосунок❓

🔅 На всі ці питання знає відповіді Анастасія Шкурина — ІТ-рекрутер глобальної ІТ-консалтингової компанії із 20-річним досвідом Sigma Software (Харківський ІТ Кластер). 

✅ У цьому відео Анастасія розповіла, які саме технічні спеціалісти беруть участь у розробці застосунків, які етапи розробки проходять цифрові продукти, перш, ніж потрапити до користувача.

Дізнайтеся, що необхідно, щоб якісно розробити застосунок від ІТ-консалтингової компанії Sigma Software! 🌐

Дивитися відео

10. Soft Skills або гнучкі навички 💠

 Щоб знайти себе у світі ІТ — замало технічних навичок. У роботі над проєктами дуже важливо планувати свій час, працювати спільно та знаходити креативні виходи із ситуацій. Гарні знання англійської та математики — є безпрограшними інвестиціями в майбутню кар’єру.

 Щоб стати успішним, потрібно мати навички, які прямо не залежать від обраної професії, але потребують постійного розвитку. Ці навички називають гнучкими ⏪

 ➡️ Анастасія Гавриш — ІТ-рекрутер в глобальній ІТ-консалтинговій компанії із 20-річним досвідом Sigma Software (Харківський ІТ Кластер) — у цьому відео розповіла про навички, за які ви не отримуєте оцінки в школі, але саме вони допоможуть вам здобути професійний ріст.

 Дізнайтеся про суперсили, яких не навчають у школі, разом із ІТ-консалтинговою компанією Sigma Software! ⬇️ 

Дивитися відео

___________

Уроки інформатики з айтівцями — це ніби розмова з другом, яка надихає. А історія такої дружби стане важливою частинкою на шляху до світу технологій для кожного підлітка 💓

Це наш спільний вклад у майбутнє українських талантів та потужну технологічну й інноваційну державу! 🇺🇦

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. kharkiv-it-cluster-doluchyvsya-do-pilotnogo-proyektu-mintsyfry-mon-ta-eu4digitalua-onovlena-informatyka-it-studiyi
  2. UKRSIBBANK
  3. Цикл вебінарів ВШО

Коментарі