KIDS2IT_Refleksiia_treneriv_ta_pidbyttia_pidsumkiv_pershykh_ihor

Kids2IT: 20 тренерів, 5 міст і 125 учасників. Як пройшли перші ігри під час війни?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Kids2IT – профорієнтаційний проєкт для школярів від Kharkiv IT Cluster. Проєкт функціонує і знайомить школярів з ІТ-професіями вже 7 років. До повномасштабної війни в цих іграх брали участь лише учні шкіл і коледжів Харкова та Харківської області. Проте зараз, об’єднавши зусилля з фондом «Професійний розвиток Харкова» та UNICEF Ukraine, проєкт доступний для дітей з усієї країни.

Звідки взялись нові тренери?

У червні фонд «Професійний розвиток Харкова», UNICEF Ukraine та Kharkiv IT Cluster провели навчання тренерів профорієнтаційних ігор «Kids2IT offline». У рамках цього навчання Kharkiv IT Cluster випустив 20 тренерів. Кожен із учасників, що пройшов курс з менторства, має різний досвід: хтось вчителює, хтось все життя пов’язаний з ІТ, а дехто тільки починає свій шлях. Але всіх тренерів об’єднує одне — бажання підтримати дітей під час війни та дати можливість спілкуватися і розвиватися.

Тренери повідомили про готовність провести ігри в Харкові, Полтаві, Охтирці, Кременчуці, Дніпрі, Львові, Миргороді, Умані, Черкасах, Чернівцях і Світловодську.

Що вдалось зробити за цей час?

Половина нових тренерів вже встигли провести свої перші профорієнтаційні ігри. Загалом вже провели 11 ігор, залучивши 125 учасників у п’ятьох містах:

  • Умань;
  • Охтирка;
  • Кременчук;
  • Черкаси;
  • Харків.
thumbnail-1-414x311 Kids2IT: 20 тренерів, 5 міст і 125 учасників. Як пройшли перші ігри під час війни?
Профорієнтаційна гра Kids2IT в Умані

Розбір першого досвіду та поради

Дмитро Лобанов, консультант з управління проєктами в фонді «Професійний розвиток Харкова», та Олена Лоєнко, координаторка освітніх проєктів у Kharkiv IT Cluster, ініціювали зустріч з тренерами «Kids2IT» для аналізу перших проведених offline-ігор.

На зустрічі 27 липня зібрались 10 тренерів, які поділились враженнями від першого досвіду профорієнтаціних заходів для дітей:

«Я один з тренерів, який проводив гру в Охтирці. Ми вирішили зробити одну команду та презентувати проєкт не іншій команді, а волонтерам, які працюють у штаті. Дітям дуже сподобалось працювати над проєктом, вони його придумали майже за півгодини! Я, як молодий волонтер, був на одній хвилі з учасниками. Інколи були проблеми, коли діти не слухаються, але все це минає, коли команда стає згуртованою», — ділиться тренер Олександр.

«Із дисципліною все було добре, але довелось трішечки «повоювати» з дітьми, пояснювати, що в ІТ-сфері ніхто не звертається на «Ви». Бо діти всі виховані й автоматично намагались говорити зі мною саме так», — розповідає тренер Євген.

Під час обговорення виявили проблемні ситуації, які трапляються під час ігор, та розібрали сценарії усунення таких моментів. Учасники зустрічі також виявили подальшу траєкторію розвитку проєкту під час війни. За підтримки фонда «Професійний розвиток Харкова» та UNICEF Ukraine проєкт Kids2IT буде продовжувати реалізовуватися у різних містах України.

Дякуємо тренерам за зацікавленість, а фонду «Професійний розвиток Харкова» та UNICEF Ukraine за можливість продовжувати роботу проєкту офлайн в умовах воєнного стану!

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. проєкт Kids2IT, учні створюють інноваційну технологію
  2. Фонд «Професійний розвиток Харкова», UNICEF Ukraine та Kharkiv IT Cluster провели навчання тренерів профорієнтаційних ігор «Kids2IT offline»!

Коментарі