
ТОП 5 помилок моніторингу ЗМІ та способи їх вирішення
Моніторинг ЗМІ є важливою частиною будь-якої PR та комунікаційної стратегії. Залежно від цілей та доступного бюджету деякі фахівці зв’язків із громадськістю покладаються на безкоштовні інструменти для самостійного аналізу, тоді як інші вкладають значні кошти у комплексний моніторинг ЗМІ.
Розглянемо найпоширеніші перешкоди, що заважають фахівцям зі зв’язків із громадськістю оптимізувати моніторинг ЗМІ й отримати максимальний результат від нього.
1. Нерелевантні згадки в результатах пошуку
Користувачі повідомляють про дві поширені проблеми: це кількість «шуму» і кількість згадок, що повторюються, які потрапляють в їх результати пошуку.
Логічні умови пошуку можуть фільтрувати сторонні згадки. Помістіть НЕ перед словом, щоб виключити його з результатів. Напишіть І між пошуковими запитами, щоб увімкнути обидва слова в будь-якому порядку та звузити результати. Напишіть АБО, щоб отримати результати, що містять більше одного слова.
Виключення нерелевантних результатів особливо корисно для компаній, чиє ім’я або інший пошуковий запит ідентичний незв’язаному терміну, наприклад, Lincoln Motor Company може шукати: Lincoln І ( автомобіль АБО дилер АБО тощо) І НЕ (президент ).
2. Не відстежуючи варіації торгових марок та назв продуктів
Моніторинг згадок про назву компанії очевидний. Але багато споживачів звертаються до компанії на її прізвисько, наприклад, WallyMart або Wallyworld. Додайте поширені орфографічні помилки та скорочення до умов пошуку: багато клієнтів часто неправильно пишуть назви компаній та продуктів або скорочують терміни.
3. Не відстежуючи конкурентів
Величезний обсяг інформації, яку конкуренти публікують в Інтернеті, є джерелом інформації. Деякі навіть розміщують конфіденційну інформацію в соціальних мережах. За допомогою моніторингу ЗМІ компанії можуть дізнатися, що клієнтам подобається і що не подобається в конкурентах, про їх успіхи та невдачі в галузі маркетингу та PR, а також про плани розробки продуктів. Щоб відстежувати конкурентів, замініть умови пошуку на запити конкурентів, включаючи їхні назви компаній, назви продуктів, орфографічні помилки та інші ключові слова, що описують проблеми галузі.
Правильне визначення конкурентів допомагає формулювати успішні стратегії, але бренди часто порівнюють не з тими конкурентами.
«Найпоширеніша помилка, яку я бачу, – це порівняння бренду з найбільшим брендом у своїй галузі, хоча їхній бренд набагато менший і обслуговує зовсім іншу групу клієнтів», – говорить Кім До з PR-агентства Lewis.
Порівнюйте свою організацію з конкурентами в тих же географічних точках, на тих же вертикальних ринках або з конкурентами, які шукають ту саму аудиторію у ЗМІ, радить До.
4. Відстеження занадто великої кількості показників
Аналітики можуть зануритися в непотрібні дані. Періодично, можливо, щорічно, переоцінюйте показники та відкидайте ті, які не пов’язані з бізнес-цілями. Шукайте дієві показники: ті, що допомагають приймати рішення.
5. Пропущені згадки у ЗМІ
Немає більшого розчарування, ніж коли важливі згадки у ЗМІ не відображаються у ваших результатах.
Пропущена згадка може означати, що ви можете не побачити перші ознаки кризи, важливі новини про конкурентів або важливе місце розміщення вашого бренду або клієнта, якого ви хотіли б виділити.
У цьому питанні й не тільки, PR-менеджеру буде корисний SoMo Bot – унікальний бот для миттєвого моніторингу.
Завдяки його функціоналу ви у форматі реального часу можете відстежувати:
- згадки про бренд та керівника
- новини ринку та креативних індустрій
- приймати рішення для коригування PR-політики компанії, виходячи з аналізу активностей конкурентів
- розуміти актуальність джерел інформації
Можливості SoMo Bot:
- Робить моніторинг та надсилає згадки на цікаву для вас тему з онлайн-медіа, Facebook, YouTube і Telegram-каналів, ТБ і друкованої преси та інш.
- Вміє фільтрувати новини за тональністю (позитивна, нейтральна, негативна)
- І все це він робить всього за пару хвилин і надсилає у Telegram
Для вас ми маємо унікальну пропозицію: безкоштовно протестуйте Premium-версію SoMo Bot за посиланням.
У SoMo ми хочемо, щоб усі PR-професіонали досягали успіху у своєму моніторингу! Ви завжди можете зв’язатися з нами, якщо хочете обговорити будь-яке зі згаданих вище рішень.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: