Teachers2IT: Завершено базовий курс з програмування Python для вчителів

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

25 травня завершився базовий курс «Програмування Python» , який пройшли 40 вчителів інформатики загальноосвітніх навчальних закладів в рамках проєкту Teachers2IT від Kharkiv IT Cluster.

Курс пройшов за підтримки Департамента цифрової трансформації Харківської міської ради, провідної ІТ-школи A-Level та IT-компанії Olearis.

Kharkiv IT Cluster приділяє велику увагу покращенню технічної освіти. Зокрема, це відбувається через організацію та проведення регулярних курсів підвищення кваліфікації для вчителів інформатики та математики шкіл та викладачів технічних спеціальностей ЗВО.

Тема останнього курсу була обрана не випадково. Рівень знань з програмування, які отримують школярі, є важливим для їх подальшого навчання в університетах та здобуття професії. Щоб покращити вивчення програмування в школах в межах курсу було розглянуто 9 тем для базового опанування Python, підвищення рівня вже наявних знань та навичок вчителів інформатики.

Snymok-ekrana-2023-06-01-v-16.20.27-640x424 Teachers2IT: Завершено базовий курс з програмування Python для вчителів

 

Заняття курсу провів досвідчений викладач, який має тисячі вдячних випускників та сотні виконаних проєктів — Данило Маринич, Рroject manager у IT-компанії Olearis, CTO та викладач ІТ-школи A-Level.

Цей курс став дуже популярним серед вчителів, які бажали здобути фундаментальні знання та покращити навички в галузі програмування Python.

Протягом курсу були розглянуті теми, що дозволили учасникам більше розібратися в програмуванні мовою Python. Основні теми курсу:

📌 Тема 1. «Основи контролю версій»: Учасники дізналися про важливість контролю версій у розробці програмного забезпечення та ознайомилися з основними концепціями систем контролю версій.

📌 Тема 2. «Змінні, типізація, перша програма»: Учасники вивчили основні поняття змінних та типізації у програмуванні і написали свою першу програму.

📌 Тема 3. «Умовні оператори, булева алгебра»: Були розглянуті умовні оператори, які дозволяють програмі робити різні дії залежно від певних умов, а також базові принципи булевої алгебри.

📌 Тема 4. «Цикли, робота з файлами»: Учасники вивчили цикли, які дозволяють повторювати певний блок коду кілька разів, а також основи роботи з файлами у програмуванні.

📌 Тема 5. «Списки та рядки»: Було розглянуто роботу зі списками, що дозволяють зберігати та обробляти колекції елементів, а також основи роботи з рядками.

📌 Тема 6. «Словники, множини та кортежі»: Учасники отримали розуміння процесу роботи зі словниками, які дозволяють зберігати дані у вигляді пар ключ-значення. Вони також досліджували множини, що є наборами унікальних елементів, і кортежі, які є не змінними послідовностями елементів.

📌 Тема 7. «Функції» дозволила учасникам ознайомитися з концепцією функцій у програмуванні. Вони вивчили, як оголосити та використовувати функції, які спрощують розробку програм та полегшують повторне використання коду

📌Тема 8. «Контрольна робота»: Учасники використовували основні функціональні можливості GitHub на практиці, такі як створення та керування репозиторіями, завантаження файлів.

📌Тема 9. «Робота над проєктом»: Під час роботи над заліковим проєктом вчителі продемонстрували свої глибокі знання та вміння програмувати на Python. Вони виявили високий рівень підготовки і проявили свої навички шляхом відповіді на складні питання та завдання.

Для успішного проходження курсу підвищення кваліфікації вчителям необхідно було підтвердити отримані на курсі знання та виконати залікові завдання.

Пройшовши курс з Python, вчителі здобули нові знання та вміння. І ми сподіваємось, що досвід, отриманий на курсі допоможе якісно підійти до навчання школярів програмуванню.

Snymok-ekrana-2023-06-01-v-16.22.31-640x418 Teachers2IT: Завершено базовий курс з програмування Python для вчителів

Відгуки учасників:

«Данило — висококласний викладач. Я нарешті зрозуміла саме методи та підходи Python. Ті курси, що я проходила раніше, здавались як переклад з С++ на Python. Ви показали сучасну мову і чим вона насправді відрізняється від інших. Ще раз дякую вам. І щасливого життя під мирним небом», — поділилася враженнями учасниця курсу Надія.

«Сподобалось все! Дуже зручна платформа, де можна переглянути матеріали якщо не був на уроці, постійна підтримка організаторів, лектор — просто чудо, спокійно і доступно розповідає, все пояснює, допомагає розібратися кожному з конкретною проблемою», — додала учасниця курсу Тетяна.

Kharkiv IT Cluster дякує ІТ-школі A-Level та IT-компанії Olearis за проведення курсу підвищення кваліфікації для вчителів в межах проєкту Teachers2IT. Бажаємо всім учасникам проєкту успіхів у професійній
самореалізації та чекаємо на нові зустрічі!

Посилання на сертифікати: https://drive.google.com/drive/folders/16EwWWqf4pd6hR-BRBhXPLAEjd76tg3kb?usp=sharing

Довідка:
A-Level — ІТ-курси для студентів та підвищення і перекваліфікації спеціалістів. За шість років успішної діяльності школі вдалося працевлаштувати понад 1000 студентів за 14 напрямками

Olearis — компанія, що об’єднує справжніх професіоналів у галузі мобільної розробки (IOS, Android). Уже 9 років успішно створюють мобільні додатки для різних бізнесів у Європі та США — від обговорення ідеї та методів реалізації до пост-релізної підтримки.

Teachers2IT — це професійне ком‘юніті вчителів інформатики та математики Kharkiv IT Cluster за підтримки Департаменту цифрової трансформації Харківської міської ради.

Рекомендовані матеріали

  1. epam-teachers-internship-stazhuvannya-dlya-vykladachiv-zvo-ta-shkil
  2. Prohramuvannia Python_Teachers2IT_Kharkiv IT Cluster (1)
  3. Зустріч учасників клубу Teachers2IT у Харкові

Коментарі