Свято наближається: як ІТ-компанії планують відзначати Новий рік, щоб не натрапити на хейт?

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Корпоративи — невіддільна частина створення внутрішньої згуртованості та дружнього мікроклімату в колективі. Це потужний інструмент для компанії налагодити стосунки всередині колективу, підвищити її продуктивність і відчути кожному члену свою значущість.

Проте вже другий рік поспіль більша частина компаній відмовилися від колись звичних гучних вечірок на Новий рік: деякі перетворили це на благодійну ініціативу й допомогу нашим захисникам, а деякі вважають недоречним проведення корпоративів загалом, адже війна досі продовжується і багатьох турбує провина вцілілого.

Корпоративи під час війни — які за та проти? У цьому питанні над допоможуть розібратися Юлія Рак, HR в SevenPro, та Оксана Іордатьєва, HR Lead у ITRDev.

☃️ Чи варто проводити корпоратив та як оцінити його доцільність?

«Головне — вижити» — усім знайоме гасло від початку повномасштабної війни. І компанії вижили, хоч яким надскладним завданням із зірочкою це не було. За кожною такою історією — конкретні люди та їх наполеглива важка праця. Попри війну, невтішні новини, загрози та виклики, вони продовжують працювати, досягати результатів, допомагати ЗСУ, наближати Перемогу.

«Думаю, людей треба підтримувати та мотивувати, визнавати досягнення, демонструвати їх цінність, доводити, що все, що вони роблять — недарма. Більше того — зараз це треба робити навіть частіше, аніж до війни», — ділиться Оксана.

Тож, незважаючи, на розпорошення команд по Україні та світу, домашніх офісах та коворкінгах, відмовлятись від корпоративних урочистих заходів неправильно. Звісно, широко розповсюджений формат «застілля + танці + легковажні розваги» зараз виглядають, м’яко кажучи, недоречним. Але й перетворювати урочистість на звітну презентацію з клішованими промовами — не найкращий варіант.

☃️ Чи є альтернативи?

Благодійні збори (на допомогу військовим, дітям, тваринам) благодійні аукціони, загальні психологічні й освітні зустрічі, новорічний All Hands meeting, де презентували головні досягнення року, та невеликий офлайн-корпоратив — це все проводилося напередодні Нового року в компанії SevenPro.

Але тут важливо зважати на актуальні проблеми та не забувати про нашу нову реальність — безпеку. Тому варто пам’ятати про:

  • безпечне розташування (сховище або об’єкти з укриттям поблизу);
  • наявність альтернативного джерела електроенергії (наприклад, генератора);
  • стабільне інтернет-підключення (найкращий варіант наразі — Starlink);
  • розроблений та широко анонсований гостям план дій на випадок повітряної тривоги.

Саме тому перш ніж влаштовувати офлайн-корпорати, Юлія пропонує відповісти собі на такі питання:

  1. Яка мета?
  2. Чи є запит від співробітників?
  3. Безпека (місце, мобілізація, за кордоном)
  4. Благословення СЕО.
  5. Швидка організація (поки нічого глобально не змінилося у країні).

Якщо ж команда розпорошена не просто по всій Україні, а по всьому світу — то чудовим варіантом стане online-корпоратив. На переконання Оксани Іордатьєвої, квізи, квести, радіостанція, запрошення ведучого — це все чудово підійде для розважальної частини корпоративу, який фахівчиня називає «своїми силами».

Але тут важливо зважати на формат. Він має залучати всіх — і активних, і пасивних колег. Тому треба обрати захід, де кожен член команди є дійовою особою, а не глядачем.

Саме тому можна пограти у відомого «Таємного Санту», влаштувати жартівливу церемонію нагородження найкращих співробітників, а можливо, навіть організувати рольовий квест із темою, максимально далекою від війни.

Крім того, існує думка, що якщо івент проводиться онлайн або онлайн + офлайн, краще координацію довірити івенторам, які добре знаються на технічних моментах онлайн-заходів. Головна зустріч року — поганий час для експериментів зі зв’язком.

☃️ Які корпоративи зараз точно не на часі?

Під час війни краще не організовувати феєричні корпоративи з концертами, івенти у стилі «дорого-багато». Панельна дискусія, знову тренінги, лекції, семінари, спортивні змагання – варіанти новорічних корпоративів, яких теж варто уникати. Вони не принесуть натхнення співробітникам та не розслаблять їх психологічно.

Як вибрати подарунки та мерч для корпоративу, щоб вони відображали дух колективу та святкову атмосферу?

«Корпоративні подарунки дають можливість відчути себе частиною команди, та розуміти, що про пам’ятають кожного», — ділиться Оксана.

Людям, які працюють разом, важливо відчувати, що їх роботу цінують. Відмінна ідея продемонструвати цінність кожного у команді – це подарувати корпоративний мерч з креативним дизайном.

Футболки з фановим принтом, худі, кепки, рюкзаки з логотипом компанії та веселі наклейки – це ті подарунки, які дозволяють відчути себе частиною справжньої команди, яка об’єднана спільною справою та ідеєю.

☃️ Замість післямови

Саме завдяки корпоративам ми дізнаємось про позаробочі моменти, про хобі, таланти своїх колег. Це дає можливість колективу об’єднатися не лише навколо професійних задач, які можуть нас втомлювати, а навколо приємних моментів. Можуть виникати нові ідеї та концепції. Це дуже корисно.

Людям у тилу важливо зберігати ресурсний стан, адже економіка має працювати. Проте при організації таких івентів важливо дотримуватись «золотої середини», прибравши всі довоєнні «надлишки». Гучні святкування з радощами та невпинними танцями й піснями ще будуть актуальними. Одразу після Перемоги.

Підпишись на наш телеграм-канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Жінки в ІТ
  2. banner_ua

Коментарі