Stypendiia-2022

Стипендії в українських ЗВО у 2022: умови отримання і розмір

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Види стипендії в Україні

В Україні існує два вида стипендії: академічна та соціальна. Можливість отримувати стипендію мають студенти, які навчаються на денній формі освіти за рахунок коштів державного бюджету.

Академічні стипендії поділяють на:

Соціальну стипендію мають змогу отримувати:

Розмір мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії

Розмір ординарної (звичайної) академічної стипендії для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти становить 1250 гривень на місяць.

Розмір ординарної (звичайної) академічної стипендії для студентів закладів фахової передвищої освіти, які здобувають:

 • рівень «молодший спеціаліст»,
 • ступінь «фаховий молодший бакалавр»,
 • ступінь «бакалавр»,

становить 1510 гривень на місяць.

Розмір ординарної (звичайної) академічної стипендії для студентів закладів вищої освіти та наукових установ, які здобувають:

 • освітній або освітньо-професійний ступінь «молодший бакалавр»,
 • освітні ступені «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр»,

становить 2000 гривень на місяць.

Який розмір підвищеної стипендії?

Студенти, які призначені на академічну стипендію у підвищеному розмірі в закладах фахової передвищої освіти, і здобувають:

 • рівень «молодший спеціаліст»,
 • ступінь «фаховий молодший бакалавр»,
 • ступінь «бакалавр»,

отримують 1930 гривень на місяць.

Студенти, які призначені на академічну стипендію у підвищеному розмірі в закладах вищої освіти та наукових установ, і здобувають:

 • освітній або освітньо-професійний ступінь «молодший бакалавр»,
 • освітні ступені «бакалавр», «спеціаліст» або «магістр»,

отримують 2550 гривень на місяць.

Умови отримання стипендії

Студенти мають можливість отримувати стипендію, якщо вони відносяться до пільгових категорій або мають високий рейтинг під час навчання.

Рейтинг успішності студентів готується за результатами останнього навчального семестру — по кожному курсу і спеціальністю окремо. Показник успішності, який визначає місце студента у рейтингу, повинен бути однаковим для всіх слухачів одного курса. Критерії формування рейтингу успішності студентів, повинні бути оприлюднені не пізніше, ніж за 7 днів до початку нового навчального року.

Система виплат звичайних та підвищених академічних стипендій проводиться за рейтинговими списками, складеними відповідно до кількості балів, набраних за той чи інший предмет під час сесії.

Стипендія на магістратурі в 2022 році

Мінімальна ординарна (звичайна) академічна стипендія для студентів закладів вищої освіти та наукових установ, які здобувають освітній ступінь «магістр» 2000 грн на місяць.

Мінімальна ординарна (звичайна) академічна стипендія для студентів, які призначені на академічну стипендію у підвищеному розмірі у закладах вищої освіти та наукових установ, які здобувають освітній ступінь «магістр» 2550 грн на місяць.

Соціальна стипендія студентів у закладах вищої освіти та наукових установах, які здобувають освітній ступінь «магістр» становить 1180 грн на місяць.

Академічна стипендія Президента України для студентів закладів вищої освіти освітнього ступеню «магістр» становить 4400 грн на місяць.

Іменна та академічна стипендії, засновані Кабінетом Міністрів України для студентів закладів вищої освіти освітнього ступеню «магістр» становить 4000 грн на місяць.

Стипендія Президента України переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика та Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка для студентів закладів вищої освіти освітнього ступеню «магістр» становить 3800 грн на місяць.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. 12 питань від абітурієнтів
 2. Postupai v Kha
 3. Postupai_v_Kha

Коментарі