Скільки? Куди? Коли? Дослідження працевлаштування студентів від Kharkiv IT Cluster
IT-галузь є однією з найуспішніших і найперспективніших у світі. За результатами дослідження Kharkiv IT Research 2019 року Харків — місто № 1 за кількістю ІТ-компаній та ІТ-спеціалістів серед регіонів України.
Середній дохід харківського ІТ-спеціаліста у 2019 році становив 2075 дол. США, що вшестеро більше середнього доходу харків’янина (362 дол. США) і вп’ятеро більше середнього доходу по Україні (380 дол. США), а попит на ІТ-фахівців значно перевищує пропозицію в регіоні.
Отже не дивно, що з кожним роком все більше абітурієнтів вступають на спеціальності, пов’язані з програмуванням та іншими напрямками в ІТ.
Підготовка ІТ-фахівців здійснюється в 17 ЗВО Харкова, лідерами з яких (за кількістю випускників ІТ-напрямків) є Харківський національний університет радіоелектроніки та Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут».
Детальніше з вимогами до вступу в Харкові на ІТ-спеціальності у 2020 році можна ознайомитись у каталозі, який команда Kharkiv IT Cluster розробила разом із провідними ЗВО регіону.
Скільки студентів провідних ЗВО знаходять роботу в ІТ? Скільки з них працюють у компаніях регіону, а скільки на фрилансі? На який саме курс навчання припадає пік працевлаштування? На всі ці питання ми відповіли в дослідженні, яке Kharkiv IT Cluster провів разом з Харківським національним університетом радіоелектроніки та Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут» на початку цього року.
Всього в опитуванні взяли участь 831 студент бакалаврату обох університетів.
*Всі значення (у %) на діаграмах нижче наведені відносно загальної кількості опитаних.
За результатами анонімного опитування, проведеного серед студентів зазначених університетів, більш ніж 26 % від загальної кількості опитаних (220 студентів) зазначили, що вже працюють, є контракторами або проходять стажування в ІТ-компаніях.
У НТУ «ХПІ» це переважно студенти 4 курсу, у ХНУРЕ — 3 курсу.
28 студентів (трохи більше 3 % опитаних) задіяні в ІТ-галузі як фрилансери.
Ще майже 12 % опитаних (95 студентів) задіяні в інших галузях, та майже 59 % опитаних (488 студентів) повністю присвячують себе навчанню.
Опитування було проведено в межах проєкту HIGHER-HE! серед студентів, що навчаються на таких спеціальностях:
- 113 Прикладна математика;
- 121 Інженерія програмного забезпечення;
- 122 Комп’ютерні науки;
- 123 Комп’ютерна інженерія;
- 124 Системний аналіз;
- 125 Кібербезпека;
- 126 Інформаційні системи та технології;
- 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології;
- 152 Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка;
- 153 Мікро- та наносистемна техніка;
- 163 Біомедична інженерія;
- 172 Телекомунікації та радіотехніка;
- 186 Видавництво та поліграфія.
Kharkiv IT Cluster — розвиваємо ІТ-освіту в Харківському регіоні разом!