Sanitarni-normy

Санітарні норми для школярів і студентів під час дистанційного навчання

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Важливість дотримання санітарних норм під час навчання

З початком Covid-19 та переходом усіх освітніх закладів на дистанційне навчання, МОЗ України встановив обмежувальні норми використання технічних гаджетів для збереження здоров’я дітей.

До переліку технічних гаджетів входять:

  • комп’ютер;
  • планшет;
  • ноутбук;
  • телевізор;
  • телефон;
  • електронна книжка.

Окрім встановлених норм використання технічних гаджетів, МОЗ України затвердив обов’язкове виконання фізичних вправ та гімнастику для очей після дистанційного шкільного дня.

Які санітарні норми для дистанційного навчання школярів

З початком повномасштабної війни навчання для більшості школярів залишилося дистанційним, тому МОН України впровадили рекомендації для унормованої безперервної тривалості навчальних онлайн-занять протягом дня в синхронному форматі:

1.1-640x250 Санітарні норми для школярів і студентів під час дистанційного навчання

Для школярів, які здобувають освіту за кордоном, допустиме дистанційне навчання в другу зміну з початком занять не пізніше 16:00 год.

Таким чином, завдяки запровадженим змінам у навчанні, українські діти мають змогу поєднувати навчання в школах країни перебування та одночасно продовжувати здобуття освіту в Україні.

Санітарні норми онлайн-навчання для студентів

Санітарною нормою для студентів залишається дотримання обмеження у використанні великого обсягу технічних гаджетів та виконання фізичних вправ і гімнастики для очей після завершення освітніх пар.

Також, якщо дозволяє безпекова ситуація в Україні, для розвантаження студентського навчального процесу, МОН рекомендує дотримуватися змішаної форми навчання.

Змішане навчання — методика, за якою учні та студенти засвоюють частину освітнього матеріалу онлайн, а частину — офлайн — у класі або аудиторіях. Таким чином діти та студенти отримують цілісний навчальний досвід із використанням сучасних інтерактивних технологій.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Postupai v Kha
  2. Dualna-osvita
  3. Postupai_v_Kha

Коментарі