zmishana_forma_navchannia

Як працює змішана форма навчання у воєнний час

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Що таке змішана форма навчання?

Змішане навчання або blended learning — методика, за якою учні засвоюють частину освітнього матеріалу онлайн, а частину – офлайн у класі. Діти отримують цілісний навчальний досвід із використанням сучасних інтерактивних технологій.

Змішане навчання має переваги як для учнів, так і для вчителів:

  • отримання досвіду командної праці в дітей, під наглядом вчителів;
  • часова гнучкість під час освітнього процесу;
  • в учнів розвивається самостійність при здобуванні освіти;
  • засвоєння цифрових навичок під час навчання вчителями та учнями;
  • навчання стає більш індивідуальним для кожного учня.

Моделі змішаного навчання

Існує 4 моделі змішаного навчання:

 

blog-new-01-1-640x325 Як працює змішана форма навчання у воєнний час

Ротаційна модель

Ротаційна модель чергує онлайн та офлайн навчання за певним визначеним графіком чи вказівками педагогів.

Така модель охоплює:

  • роботу в невеликих групах чи цілим класом;
  • групові проєкти;
  • індивідуальну роботу з педагогами;
  • письмові завдання.

Модель «Ротація за станціями» або «Зміна робочих зон» підходить молодшим та середнім класам у школі. Для правильного навчального процесу вчитель розподіляє учнів за зонами (станціями) на 3 команди :

  • перша станція — робота з учителем;
  • друга станція — проєктна робота в групах;
  • третя станція — онлайн-навчання.

Основна мета моделі — протягом уроку переміщувати учнів між станціями (зонами) так, щоби кожен відчув різноплановість роботи.

Модель «Ротація лабораторій» або «Зміна класів» менш ефективна, бо не містить обов’язкову проєктну роботу. Частина учбових занять проходить у звичайних класах, а один з уроків віддають на роботу дітей у комп’ютерному класі. Там учні індивідуально працюють в онлайн-форматі для поглиблення чи закріплення отриманих знань.

Модель «Перевернутий клас» або «flipped classroom» вважається найпростішою для реалізації. Вона поєднує навчання вдома (де школярі в онлайн-форматі опрацьовують новий теоретичний матеріал: дивляться відеолекції, читають статті тощо) та в школі, де закріплюють вивчене та актуалізують отримані знання.

«Гнучка модель» або «індивідуальна ротація» проводиться у великих приміщення (бібліотека, актовий зал тощо), де в кожного учня є робоче місце. Крім того у великому просторі розміщються зони для роботи в малих групах, для дискусії або для виконання лабораторних.

Гнучка модель

Модель, де учні мають гнучкий графік, який змінюється відповідно до потреби розібратись у конкретній темі та курсі. Кількість вчителів у такому виді роботи варіюється залежно від кількості групових та індивідуальних робіт у учнів.

Модель самостійного змішування

Модель самостійного змішування відрізняється від online-навчання тим, що online вивчають тільки один предмет, а інші предмети учні проходять у школі. Іноді моделлю компенсують відсутність поглиблених курсів у школі чи дисциплін вільного вибору.

Поглиблена віртуальна модель

На відміну від моделі «самостійного змішування», «поглиблена віртуальна» модель охоплює всі курси, а не вибірково. Крім того учні самостійно розподіляють online та offline частин навчання, де online-частину можна прослуховувати як у навчальному закладі, так і поза ним.

Заходи безпеки для всіх учасників освітнього процесу

6 липня 2022 року МОН України надало рекомендації щодо організації навчального року 2022/23, у яких визначили першочергові кроки підготовки:

  1. усі заклади освіти мають бути обстежені на предмет готовності до організації навчання та забезпечення безпеки учасників освітнього процесу;
  2. заклад освіти самостійно має визначити форму навчання у 2022/2023 роках;
  3. заклади освіти мають забезпечити безпекою всіх освітян на період навчального року 2022/2023.

Особливості змішаної форми навчання у воєнний час

Як зазначив МОН України, змішана форма навчання може змінюватись упродовж навчального року в залежності від безпекової ситуації.

«В умовах воєнного часу ми впроваджуємо очний освітній процес у приміщеннях навчальних закладів виключно за погодженням з органами влади. У разі наявності небезпеки заклад впроваджує дистанційний або змішаний формат навчання. Якщо в укритті не вистачає місць на всіх учасників освітнього процесу, є рекомендації щодо розділення навчання на кілька змін», – повідомив Сергій Шкарлет, Міністр освіти і науки України.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Postupai v Kha
  2. Dualna-osvita
  3. Postupai_v_Kha

Коментарі