Розбір професій: тестувальник

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Мрієш працювати у ІТ та із безлічі професій не можеш обрати ту, яка б пасувала тобі найбільше? Ми розповімо тобі про технічні спеціальності в ІТ, необхідні якості для спеціалістів та де здобувати досвід. Це допоможе тобі визначитись з професією!

Сьогодні поговоримо про професію тестувальника програмного забезпечення. 

Хто такий?

Якщо в продукті не працюватимуть базові функції, ніхто користуватись ним не буде. Саме тому потрібен тестувальник — це спеціаліст, який займається перевіркою програмного забезпечення, щоб виявити в ньому помилки та в подальшому їх виправити. 

Що входить в обов’язки?

Професія тестувальника охоплює широкий спектр зобов’язань: 

  • написати тест-кейси, тобто послідовність виконання тестування, та чек-листи, опис того, що потрібно протестувати;
  • вибрати необхідні тести та виконати тестування;
  • написати документацію про знайдені дефекти: детальний опис помилки у вигляді тексту, фото або відео, щоб розробник міг швидко все зрозуміти і виправити;
  • контроль за виправленням помилок, супровід програми після запуску.

Тестувальник може виконувати перевірку як вручну, так і автоматизовано. Спеціаліст може написати код програми, який буде перевіряти іншу програму, значно прискорюючи процес перевірки. Проте тестувальнику, який тільки починає свій шлях, буде достатньо знати, як зробити все вручну.

Які якості повинен мати? Головні якості такого спеціаліста: природна допитливість, увага до деталей, посидючість, гнучкість, вміння бачити деталі під іншим кутом.

Де навчатись?

Найчастіше здобути професію тестувальника можна на курсах при компаніях. Найкращих учнів беруть на постійну роботу. Також можна здобувати вищу освіту в університеті, навчаючись на розробника програмного забезпечення. Крім того, можна проходити стажування в ІТ-компанії. Проте найголовніше — це бажання, адже деякі здобувають освіту самостійно по книжках і майстер-класах,змінюють професію, і досягають успіху.

Професія тестувальника це не тільки механічна перевірка помилок, це творчий підхід, вміння по новому подивитись на речі, щоб програма була бездоганною.

Здобувай професії разом з Кластером та пиши у коментарях в Facebook та Instagram, в якій ІТ-професії ти хотів би себе спробувати! Чекай ще більше інформації про технічні професії в ІТ найближчим часом!

Коментарі