Професії в ІТ: web-розробник

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Мрієш працювати в ІТ та бути програмістом? А якщо до веб-розробки? В тебе є можливість увійти у професію, яка має великий потенціал та високу заробітну плату.

Kharkiv IT Cluster розповість тобі про деталі роботи веб-розробником. Твоя справа — читати та обирати!

Хто такий? Web-розробник — це спеціаліст, який створює привабливі та функціональні веб-сайти, сервіси та веб-додатки. Такий фахівець відповідає за комунікацію користувача із бізнесом. 

Веб-розробники бувають різні:

  • backend-розробник — фахівець, який відповідає за серверну частину сайту. Вона включає у себе внутрішній механізм роботи: взаємодію баз даних, завантаження файлів, їх обробку тощо. Спеціаліст також слідкує за безпекою сайту та безперебічною роботою;
  • frontend-розробник — фахівець, який відповідає за візуальну взаємодію користувача із сайтом: наявність картинок, тексту, функціональність кнопок, форм тощо;
  • full stack-розробник — фахівець, який виконує роботу як backend- так і frontend-розробника.

Без серверної частини сайт буде просто гарною, проте не функціональною картинкою. Проте серверна частина буде не потрібна, якщо вона не буде відображатись.

Загальний обов’язок фахівців — зв’язок із замовником та командою на всіх етапах розробки. Інше залежить від частини сайту, з якою працює фахівець.

Де навчатись? Як завжди, технічну професію можна отримати у вищому навчальному закладі або на курсах. Є фахівці, які залишають свою основну професію та перенавчаються по книжках та інформації в Інтернеті, так звані, світчери. Все залежить від людини та її бажання =)

Професія веб-розробника — це поєднання таких якостей як комунікабельність, терпимість та стресостійкість, вміння працювати в команді, креативно та всебічно мислити. Якщо це про тебе, то скоріш опановуй нову професію.

Головне, будь впевнений у своєму виборі, наполегливо досягай мети і успіх буде не за горами!

Розвивайся разом з Харківським ІТ Кластером та пиши у коментарях в Facebook або Instagram, яку професію в ІТ мрієш опанувати!

Коментарі