Професія в IT: як стати Golang-розробником
Kharkiv IT Cluster продовжує знайомити вас із різними ІТ-спеціалістами від наших компаній-мемберів.
IT-сфера з кожним днем розширюється, з’являються нові напрямки та професії. Щоб залишатися в темі і дізнаватися всі деталі першими, читайте рубрику від Kharkiv IT Cluster «Професії в IT».
Сьогодні ми хочемо познайомити вас із професією Golang-розробника. Своїм досвідом поділився Олександр Брічак, Golang developer в ІТ-команді NIX. Читайте нашу розмову з Олександром, щоб зрозуміти, чим займається Golang-розробник та які навички потрібні для опанування цього напрямку.
— Олександре, поясни, де застосовується Golang?
Компанія Google (фактично – засновники цієї мови) використовують Golang у багатьох своїх бекенд-сервісах. Часто цю мову обирають для розробки бекенду в медичних та fintech-застосунках, а також для стримінгових систем. У блокчейн-технологіях Golang є однією із мов, які найбільш підтримуються і часто використовуються.
Golang переважно використовують для розробки API, бекенд-сервісів (особливо там, де передбачається високе навантаження), а також для інтеграції зі сторонніми сервісами. Це можуть бути платіжні системи, соцмережі тощо. Програми Docker та Kubernetes теж написані на Go.
— Яку роль у команді виконує Golang-розробник?
Golang-розробник часто потрапляє до проєктів, де бекенд-сервіс є критичним елементом системи. Від фахівця це вимагає ретельного продумування архітектури, оптимізації та рішень для підвищення продуктивності системи.
Як інженер-спеціаліст в області Golang має послідовно дотримуватись принципів розробки, широко використовувати сучасні технічні рішення, вміти застосовувати готові патерни для вирішення поширених завдань. Також важливо розвивати в собі здатність бачити продукт загалом. Твоя маленька задача як девелопера — це частина чогось більшого. Тому під час роботи намагайся передбачати можливі проблеми у взаємодії різних підсистем.
— Які знання знадобляться Golang-розробнику?
Перше, що варто засвоїти — базову теорію веб-технологій. Це основи протоколів мережевої взаємодії (HTTP, TCP, UDP) та клієнт-серверної архітектури. Обов’язковими є знання реляційних баз даних. Не буде зайвим і вміння працювати з Docker.
Щодо мови програмування, то для початку достатньо знати основні конструкції Go, розуміти модель багатопоточності, вміти працювати з каналами та горутинами, а також реалізовувати простий API-сервер для обробки HTTP-запитів та підтримки обміну даними з БД. У багатьох проєктах Golang-фахівці виступають як Full Stack розробники. Тому знання хоча б одного JavaScript фреймворку — великий плюс.
Планомірно рухатись у процесі навчання також допоможе Go Developer Roadmap.
Для читання технічної документації та листування з іноземними колегами достатньо буде середнього рівня англійської мови.
— А технічна освіта обов’язкова?
Як у будь-якій інженерній професії, звісно, профільна освіта дуже допомагає на старті. У нас, у команді NIX, багато розробників вивчали у ЗВО комп’ютерні науки. Однак відсутність такої освіти — не перешкода, щоб почати кар’єру в IT. Так само чимало джуніор-розробників приходять до нас із суміжних спеціальностей. Головне — мати аналітичне мислення, бажання вирішувати складні завдання і постійно вивчати нове.
— Зараз багато говорять про важливість софт скілів в IT. Які особисті якості допоможуть розробнику в роботі?
Навички роботи в команді, як на мене — це головний софт скіл. Від вашого вміння повноцінно з’ясовувати вимоги до продукту, відверто ділитися сумнівами з колегами і клієнтом, вказувати на слабкі місця розробки, залежить майбутнє всього проєкту. Ставити правильні питання так само важливо, як і вміти писати код.
Розробники часто зіштовхуються із завданнями, де частина системи не працює або працює неправильно. Доводиться знову і знову шукати причину, вигадувати, як перевірити роботу коду різними способами. Тут не завадить терпіння та наполегливість.
Як не дивно, творчий та нестандартний підхід у розробці теж цінується.
— Що порадиш тим, хто цікавиться Golang?
Насамперед пам’ятайте: Golang — одна з найбільш затребуваних мов. Її простота та елегантність у поєднанні з потужністю приваблюють багатьох розробників. Сьогодні знати Golang означає відкрити для себе перспективи участі у найцікавіших міжнародних проєктах.
Зберігайте системність у навчанні і постійно практикуйте щойно вивчений матеріал. В інтернеті існує безліч туторіалів, за допомогою яких ви знайдете спільну мову з Golang. А коли щось не виходить – не опускайте руки. Спробуйте осягнути проблему глибше, гугліть насамкінець! До того ж, у процесі навчання і боротьби з труднощами можна зрозуміти, чи дійсно це те, чим ви хочете займатись у майбутньому.
Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій
Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах: