PR CommunITy: маркетинг версії 2022 у сервісній ІТ-компанії

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

17 лютого з екранів ноутбуків, макбуків, телефонів лунали основні тенденції маркетингу цього року. «Де?» — спитаєте ви. На першій зустрічі PR communITy у цьому році разом з компанією MobiDev! Спікер — Олексій Цимбал, СМО у MobiDev, який поділився досвідом роботи з іноземним ринком та розповів таємниці бренд-маркетингу та контент-менеджменту компанії.

Як правильно, Олексію?

«The truth is out there. Це з «X-Files». Мені дуже подобається ця цитата, адже я не знаю, як треба правильно. Тому якщо хтось чекає рецепт, як треба правильно, то я не зможу вам розказати. Впевнений, що, якщо я буду робити подобну презентацію через рік, то і зміст, і досвід, і граблі будуть вже іншими», — зазначає Олексій Цимбал, СМО у MobiDev.

Правда в маркетингу — це поняття відносне, отже Олексій Цимбал не поділився істиною, але розповів один із варіантів маркетингу у сервісній ІТ-компанії.

Як зробити контент смачним?

В організмі сервісної компанії контент дуже важливий, тому його створенню треба приділяти не достатньо часу, а велику кількість часу та сил. Ми ще раз впевнилась, що створити контент — це дорого, довго та енерговитратно.

«Я не вірю, що контент-райтер може взяти дві статті з інтернету та створити нову класну унікальну статтю. Може, вона й буде унікальною для гугла, але контент-райтер має розуміти кожне речення, що він написав. Ми намагаємося так робити якомога менше», — ділиться думкою Олексій.

Хтось знає, що таке Canonicals?

Канонікалс — це дублювання контенту на багатьох платформах. Спікер зазначив, що це доволі специфічна тема, яка викликає багато протиріч. Однак на зустрічі ми розглядали реальність MobiDev, і вона така:

«Canonicals — це погано, коли контент на різних ресурсах публікується без посилання на першоджерело та сanonical-тегу. Ми беремо оригінал та репостимо майже слово-в- слово на десятки інших платформ. Звісно, оригінальний контент був би круче, але він вимагає великих витрат, а ми орієнтовані на якість».

Навчання — сила

Як і будь-якій людині, маркетологу необхідне навчання, але навчання дороге, довге та результативне. Важливо підібрати місткі матеріали, щоб розвиватися, а не стояти на місці. Спікер виділив такі навчальні платформи: «Багаж», TechCrunch, WSJ, ADWORLD та інші місця, де можна збагатитися професійними знаннями.

На мітапі були присутні 45 учасників із 45-ти зареєстрованих! Маркетологи, SMM-спеціалісти та контент-райтери активно ставили запитання спікеру та жваво цікавились досвідом компанії MobiDev. Спікер у свою чергу із задоволенням відповідав аудиторії та вів бесіду від душі.

«Виступ для мене — це мотивація і можливість поглянути на свою работу ретроспективно. А особливо, коли аудиторія на майстер-класі — сильні і досвідчені маркетологи», — коментує зустріч Олексій Цимбал.

Kharkiv IT Cluster вдячний Олексію Цимбалу та учасникам PR communITy за душевне ставлення до своєї роботи!

Чекаємо на наступні зустрічі!

Рекомендовані матеріали

Коментарі