Позиція SoftServe щодо кібератаки, якої зазнала компанія

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Як ми вже повідомляли раніше, у вівторок 1 вересня SoftServe зазнав інциденту з кібербезпеки. Це була складна, багатокрокова та таргетована атака проти нашої компанії. У результаті атаки було пошкоджено поштовий сервер компанії, виведено з ладу низку корпоративних сервісів, скомпрометовано внутрішній файловий сервер. Зловмисникам вдалося скачати невеликі фрагменти різної інформації, яку з метою тиску на компанію і вимагання викупу вони виклали у відкритий доступ. Фрагменти даних, що дотепер були опубліковані, є результатом однієї атаки, а не нового витоку даних. Ми очікуємо, що нові дані можуть бути опубліковані і готові до цього. Подібні дії зловмисників, а також різного роду провокації та розповсюдження фейків для нагнітання ситуації – поширена тактика у хакерських атаках з метою тиску на компанію. Як зазначалося раніше, SoftServe вдалося локалізувати атаку упродовж кількох годин після нападу і наша команда швидко відновила роботу корпоративних систем, які функціонують у нормальному режимі.

push-pin-200x200 Позиція SoftServe щодо кібератаки, якої зазнала компанія

Упродовж попередніх років SoftServe мігрував більшість корпоративних систем у добре захищені хмарні платформи низки світових провайдерів. Жодна з цих систем не постраждала. Ми залучили компанію – одного з провідних світових експертів з кібербезпеки для проведення комплексного незалежного розслідування цього інциденту, яке буде завершене найближчим часом. То ж ми будемо готові оприлюднити більше деталей цього інциденту лише після завершення розслідування.

security-pin-200x200 Позиція SoftServe щодо кібератаки, якої зазнала компанія

SoftServe працює з глобальними клієнтами, тож ми усвідомлюємо, що можемо стати об’єктом для кібератак. І хоча ми приділяємо надзвичайно велику увагу інформаційній безпеці, від загрози таких таргетованих і детально зрежисованих нападів не захищена жодна компанія нашого масштабу.

security-pin-1-200x200 Позиція SoftServe щодо кібератаки, якої зазнала компанія

В цій, як і будь-якій іншій ситуації, безпека наших клієнтів і працівників залишається нашим пріоритетом. Ми розуміємо, які наслідки атаки можуть бути для наших теперішніх та колишніх співробітників і клієнтів та активно комунікуємо з ними. Ми забезпечуємо і продовжимо забезпечувати кожного, хто постраждав через атаку технічною, юридичною та фінансовою допомогою, включаючи додатковий захист персональних даних та заміну скомпрометованих документів.

quotation-200x200 Позиція SoftServe щодо кібератаки, якої зазнала компанія

“Коли проти тебе грають без правил, досить непросто давати чесну відсіч, однак ми з цим справляємося. На додачу до кібератаки, зараз проти компанії ведеться атака інформаційна на низці ресурсів та медіа. Тож я закликаю усіх критично ставитися до різного роду інформаційних вкидів, провокацій та звинувачень проти SoftServe чи наших працівників, які з’являються на різних майданчиках. Ще раз підкреслю, що попри інцидент, ми працюємо в нормальному режимі і маємо чіткий план ліквідації наслідків цього інциденту. Я хочу подякувати усім нашим клієнтам і партнерам за підтримку упродовж кількох останніх тижнів. Та особливо я хочу подякувати усім софтсервівцям, які у цей непростий для компанії момент ще більше згуртувалися, як ми завжди робимо у час викликів. Для SoftServe це визначальний момент, який проявляє нашу культуру – йти назустріч випробуванням і щоразу виходити з них сильнішими – Ярослав Любінець, співзасновник та голова Ради директорів, SoftServe».

Коментарі