Олександр Колб

Олександр Колб: Ми прописали цінності компанії, одна з них – щастя

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Олександр Колб – генеральний директор компанії Promodo, один із засновників та ідеологів Kharkiv IT Cluster. В Україні його знають не тільки як одного з кращих фахівців у сфері інтернет-маркетингу, а й ініціативну, соціально відповідальну людину, готову реалізувати масштабні ідеї. Його конференції збирають сотні експертів, а компанія стрімко зростає й виходить на нові ринки. Дізнайтеся, як Олександр здобув такі результати в нашій рубриці Kharkiv IT Celebrities.
[wonderplugin_slider id=”51″]

Як Ви створили власний бізнес?

Насправді, плану створити такий масштабний бізнес не було, все вийшло, можна сказати, випадково. Компанія офіційно існує з 2004 року, до цього моменту відбувалося її зародження. Я і двоє моїх друзів пили пиво і думали про те, що непогано б зайнятися чимось своїм. Я на той момент працював в банку, завдяки чому у мене був доступ до інтернету – це і стало великою перевагою! Ми домовилися, що створимо компанію, хоча справжнім бізнесом це ще складно було назвати. Ми відкрили сайт, який повинен був продавати послуги веб-дизайну. На нічних змінах в банку я став просувати наш сайт.
Пізніше ми зрозуміли, що веб-дизайн – не найсильніша наша сторона, а ось просування нам давалося краще. Якщо у нас це виходить, чому не продавати ці послуги? Так і утворилася Promodo. Ми були біля самих витоків інтернет-маркетингу. 2004 рік – початок нашого свідомого розвитку. У 2008 я викупив компанію, та ми переїхали в будинок, де знаходимося і зараз.

Як влаштовані бізнес-процеси у вашій компанії?

Ринок інтернет-маркетингу постійно змінюється, не можна сказати, що ми знаходимося в стабільному стані. Розповім про себе: як генеральний директор я повністю пішов від операційного управління, не займаюся продажами й маркетингом, фінансами, на мені лише функції стратегічного маркетингу, визначення векторів розвитку.
Про колектив: зі збільшенням кількості людей в компанії бізнес-процеси змінилися. Зараз у нас 6 виробничих відділів: пошуковий маркетинг, контекстна реклама – це наші основні напрямки; ще юзабіліті, smm, e-mail маркетинг. Ми пішли від лінійного планування продажів, у нас з’явилися люди, які відповідають за регіони: наприклад, Казахстан, Україну, Росію.
Ми готові виходити у будь-який регіон, де наша послуга затребувана. Усе виробництво зосереджене в Харкові, а продажі – в регіональних офісах. Плануємо виносити project-менеджмент, але поки діємо обережно.

Найбільше досягнення компанії в 2015

У 2015 я б виділив те, що з’явилася нова ланка управління: тім-ліди, які йдуть після ТОПів й керівників відділів. У зв’язку з цим з’явився новий вектор – навчання персоналу лідерським якостям, комунікативним навичкам та іншим софт-скілам, необхідним для керівників. Для нової ланки ми прописуємо чіткий кар’єрний план і фіксуємо KPI, що має сприяти росту продуктивності.

Якою Ви бачите свою компанію через 5 років?

Важке питання. У минулому році у нас було бізнес-планування, ми провели стратегічну сесію, яка тривала півтора місяця. Пропрацювали бачення компанії в 2017 і 2018 рр. Ми задумалися про те, куди рухаємося і ким хочемо бути в перспективі через 3-5 років. Відбулося певне осмислення. А ще прийшли до висновку, що не знаємо, якою буде компанія через 5 років :).
Ми прописали цінності компанії, одна з яких – щастя. Щастя працювати, щастя співробітників, впевнений, що ми будемо йти з цією цінністю до кінця. Чи будемо ми рухатися в інші регіони, почнемо створювати продукти чи ні – важко сказати. Так далеко ми не дивилися. Чітко сформували цінності, місію: “Ми – експерти на ринку інтернет-маркетингу”. Не думаю, що ми кардинально змінимо свою діяльність, але все можливо!
На даний момент у нас понад 150 співробітників – це великий колектив зі своїми бажаннями й складнощами. Проте ми чітко розуміємо, що будемо робити в цьому році.

Що ви думаєте про Харків як про IT-локацію?

Ми визначили для себе Харків як місто, де ми хочемо розвиватися. Є рівень комфорту, а є рівень життя. Я розумію, що в європейських, американських містах останній – вище. Це законодавча база, захищеність, безпека громадян, медицина. Для мене цінний не тільки рівень життя, але і рівень комфорту – те місце, де знаходяться мої друзі, де я маю можливість саморозвиватися. Якщо слідувати нашій цінності “Щастя” – я не уявляю себе комфортно десь в Америці. Там немає моїх друзів, інший менталітет.

Чому ви приєдналися до Kharkiv IT Cluster?

Причина – якесь усвідомлення, що ми несемо відповідальність за те, що відбувається навколо. Не секрет, що війна зіграла велику роль. Війна стала таким собі відкриттям для багатьох українців. Слідом за нею з’явився патріотизм, національна ідея, люди почали об’єднуватися. Ті, хто були поза політикою, поза державою взяли на себе зобов’язання щось змінити на краще. Це вагомий аргумент, який спонукав нас приєднатися до Kharkiv IT Cluster. Ми зрозуміли: це той момент, коли слід переходити від слів – до дій.
Друге – це впевненість, що Харків – це місце, де я хочу жити і розвиватися, тому я прагну щось правильне зробити для суспільства. Це місто дало мені освіту та
роботу, тому я вважаю справедливим залишити щось наступному поколінню – прогресивному й класному.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

Коментарі