майстер-клас Іллі Бачуріна

Про механізми впливу на вибір споживача

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Ви точно впевнені, що ваші щоденні рішення повністю раціональні, а не є результатом емоційного вибору?

Чи часто ви замислюєтеся про свої повсякденні дії і їхні мотиви?

Як часто людьми рухають базові інстинкти і почуття і як користуватися особливостями мислення, щоб впливати на рішення?

Моделям і паттернам поведінки, а також звичним стереотипам був присвячений майстер-клас Іллі Бачуріна, який пройшов 20 червня.

Цей огляд присвячений основним моментам його виступу. Прочитавши його, ви дізнаєтеся про спільні риси сфери маркетингу і психології і зрозумієте, як можна впливати на вибір людей.

Цікавий факт від спікера: у 2010 році уряд Великобританії на чолі з Т.Блером, плануючи чергові реформи, консультувався з експертами з поведінки з метою дізнатися, як народ відреагує на нововведення. Тобто перш, ніж впровадити нові закони, проводився науковий аналіз реакції людей.

Людина еволюціонувала швидко: всього за якісь 2 тисячі років ми пройшли етапи становлення високорозвиненої цивілізації, а за останнє сторіччя навчилися літати в космос, побачили дно Маріанської западини і оточили себе безліччю корисних девайсів. Проте як і раніше нашою поведінкою рухають інстинкти.

Коли ми заходимо в супермаркет голодними, то автоматично набираємо повний кошик продуктів. Коли щасливі – готові витрачати великі суми на подарунки друзям або собі. Наш настрій зумовлює вибір товарів і послуг.

Стереотипи – взагалі найсильніша річ: наш мозок ледачий і схильний думати готовими шаблонами, щоб витрачати на вирішення якомога менше енергії.

Цими прийомами вже давно активно користуються маркетологи і піарники, хоча лише в 2004 році економісти погодилися, що теорія граничної корисності не така вже непорушна.

З цього випливає ряд корисних правил з реклами та просування, які працюють для тих, хто хоче переконати свою цільову аудиторію зробити якісь дії.

Наші вчинки визначаються трьома групами мотивів: інстинкти, досягнення соціального статусу, а також самодетермінація. Можна навіть проаналізувати свої вчинки за сьогоднішній день – всі вони впишуться в одну з цих груп.

Щоб надихнути людину на якусь дію, чого, власне, і прагнуть відділи маркетингу компаній, вони повинні дотримуватися в своїх кампаніях 3 умови:

  • мотивація,
  • можливість зробити очікувану дію
  • пусковий механізм (тригер)

Перевіримо чи працює схема? Кластер теж чекає на нових учасників своїх інформаційних ресурсів.

Ця стаття, сподіваємося, була корисною і цікавою. Ви дочитали її до кінця, щоб дізнатися більше про особливості поведінки людини.

Під цим матеріалом є посилання на нашу сторінку у Facebook

Хочете більше цікавого контенту? Підписуйтесь на нас!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. «Літні канікули з ХНУРЕ 2022».

Коментарі