NIX Solutions братиме участь у будівництві Інноваційного кампуса для харківських IT-студентів

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

У Харкові розпочинається будівництво Інноваційного кампуса — спільного проекту НТУ «Харківський політехнічний інститут», проекту Фонду Василя Хмельницького K. Fund UNIT.Factory і найбільшої харківської IT-компанії NIX Solutions.

Вже наприкінці цього року студенти Харкова отримають доступ до всіх можливостей Кампусу інноваційної освітньої IT-програмі, Школи малого і середнього підприємництва і до коворкінгового простору, де студентам забезпечать комфортні місця для роботи та всебічну підтримку локального бізнесу, безпеку і доступ до знань.

1 NIX Solutions братиме участь у будівництві Інноваційного кампуса для харківських IT-студентів

Ініціатори проекту вбачають свою головну мету в тому, щоб об’єднати нові технології в освіті, бізнесі та IT і таким чином допомогти харківським студентам стати фахівцями нового зразку і в майбутньому разом розвивати українську IT-сферу, виводячи її на якісно інший рівень. Цю ініціативу підтримують як бізнес, освітні інституції та громадські організації, так і місцева влада.

«Харків — місто університетів, освітній центр України. Це наша перевага, яку важливо постійно примножувати. Тому ми підтримуємо реалізацію харківських інноваційних проектів у сфері освіти, — зазначила голова ХОДА Юлія Світлична. — Такі проекти як Інноваційний кампус в НТУ «ХПІ» розширюють можливості навчання та подальшого працевлаштування молоді, а також створюють умови для поєднання інтелекту та підприємницьких здібностей і тому повинні стати місцем народження перспективних стартапів».

3-1 NIX Solutions братиме участь у будівництві Інноваційного кампуса для харківських IT-студентів

У кампусі вперше запустять освітню програму, розроблену UNIT.Factory спільно з НТУ “ХПІ” та іншими профільними вузами. Тут талановиті студенти зможуть безкоштовно вивчати інформаційні технології. Головні плюси програми — відсутність вчителів, мінімум теорії та максимум самостійної роботи. Студенти працюватимуть в режимі коворкінгу, ділитися отриманими знаннями, відкриттями і досвідом. Прогрес студентів координуватимуть оператори — інші студенти і співробітники кампуса.

«Ми вивчили ситуацію з освітою в сучасній Україні, досліджували західний досвід. Що ми побачили? Раніше наші вузи готували кваліфікованих інженерів, зараз вони випускають хороших програмістів. При цьому, багато хто зараз вміє писати код, але мало хто вміє створювати стартапи, відкривати свою справу, – каже ідеолог проекту, інвестор Василь Хмельницький. – Що ж виходить? Ми навчаємо фахівців і вони виїжджають працювати за кордон. А потрібно створити їм такі умови, щоб вони залишилися тут і отримали гідну роботу. В цьому і полягає наша концепція».

За словами Ігоря Брагінського, випускника докторантури ХПІ, президента NIX Solutions і члена наглядової ради НТУ “ХПІ” та Kharkiv IT Cluster, бізнес і освіта мають спільну мету — створення висококваліфікованих фахівців. В NIX Solutions вже давно дістались цього висновку, і тому компанія більше 20 років розвиває освітні проекти в харківських вузах, створює власні, а тепер і інвестує у створення Інноваційного кампуса.

“Ми прагнемо до синергії бізнесу та освіти — об’єднуємо потужну академічну школу з нашим практичним досвідом, допитливістю і бажанням творити щось нове. Цей мікс підвищить успішність кожного з нас і допоможе українському IT-бізнесу і системі освіти разом зробити впевнений крок у майбутнє”, — сказав Ігор Брагінський, презентуючи створення Інноваційного кампуса.

Будівництво кампусу почнеться вже в квітні, а запрацює він наприкінці року.

Коментарі