Отчисление во время войны

Навчання під час воєнного стану

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Чи можливе відрахування під час воєнного стану?

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що навчання під час воєнного стану здійснюється за можливістю в дистанційній формі. Питання про відрахування студентів регулює Закон України «Про освіту». Статтею 57-1 «Державні гарантії в умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану» цього закону забороняється у період воєнного стану відраховувати студентів та звільняти працівників закладів освіти, установ освіти, наукових установ. Але, слід пам’ятати, якщо студент не закрив сесію, то його можуть відрахувати одразу ж після закінчення воєнного стану.

Що таке академічна відпустка?

Академічна відпустка — це перерва у навчанні, яка надається лише за бажанням студента. Це потрібно для того, щоб студент міг розв’язати свої проблеми, які унеможливлюють навчання, а потім приступити до освітнього процесу. Пунктом 20 частини першої статті 62 Закону України «Про вищу освіту» передбачено право особи, яка навчається у закладі вищої освіти, на академічну відпустку.

У яких випадках надається академічна відпустка?

Відповідно до частини другої статті 46 зазначеного закону, студент має право на перерву у навчанні у зв’язку з такими обставинами, які унеможливлюють виконання освітньої (наукової) програми:

  • Медичні обставини;
  • Сімейні обставини;
  • Проходження служби в армії;
  • У разі участі студента в програмі академічної мобільності;
  • Інші поважні обставини, які мають відношення до студента.

У період воєнного стану здобувач освіти може взяти академічну відпустку за сімейними обставинами шляхом подання відповідної заяви до університету. У разі наявності інших обставин для академічної відпустки — в заяві вказується ця причина та надаються відповідні документи, що її підтверджують.

Стипендія під час воєнного стану — порядок нарахування та виплати

Здійснення виплат стипендій під час воєнного стану гарантується статтею 57 Закону України “Про освіту”. Порядок нарахування та виплати стипендії не змінився і регулюється положеннями постанови Кабінету Міністрів України № 882 «Про порядок призначення і виплати стипендії». Хто має право на стипендію під час воєнного стану?

  • Здобувачі освіти, які не змінили місце проживання;
  • Здобувачі освіти, які в умовах воєнного стану змінили місце проживання (перебування);
  • Стипендіати, які були призвані на військову службу за призовом під час мобілізації на особливий період.

Навіть якщо особа не має змоги відвідувати заняття, виконувати завдання чи навіть якщо заклад освіти, який призначив стипендію у цей час не працює, частково або повністю переїхав, здобувач освіти має отримати призначену стипендію.

Завжди знайте і користуйтесь своїми правами!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпаситися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. Написання CV та проходження співбесіди

Коментарі