Лідерство — джедайський скіл? 🗡 Нова надія в Junior Club ⭐

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

3-го лютого в офісі ISABILITY відбулася дискусійна лекція у рамках проєкту Junior Club від Kharkiv IT Cluster

🏅 Напевно кожен з нас хоч раз хотів приміряти на себе роль лідера. Проте втілити таку роль у життя не кожному під силу. Чому так і що робить людину лідером: вроджена риса чи набуті навички, велика відповідальність чи сміливість? Про це ми поговорили з Максимом Максимовим, гуру лідерської майстерності з компанії ISABILITY.

Лекція проходила у форматі дискусії. На початку зустрічі Максим запропонував учасникам поділитись своїми думками про лідерство. Багатьох турбували питання: Хто такий ідеальний лідер? Як відрізнити лідера від маніпулятора? Чим лідер відрізняється від ментора?

🤔 Під час палкої дискусії виявили, що ідеального лідера просто не існує. У кожної людини є свої критерії ідеальності, а тому хороший лідер у кожного свій. Проте в усіх випадках — це точно не маніпулятор, бо така людина шукає власні вигоди і не думає про успіх всієї команди. Думати про всіх, вести людей за собою, відповідаючи за них — ключові особливості лідера, на думку учасників. А щодо менторів, то це дещо інше. Ментор ділиться своїм досвідом та допомагає розібратись у чомусь.

Крокувати усвідомленно

😎 Ще одна особливість, яка визначає гарного лідера — зваженість своїх кроків. Щоб потренувати це на практиці, Максим Максимов запропонував учасникам Junior Club пограти в непросту фізичну гру. 

Усі стають в коло. Без очевидних натяків і будь-яких підказок дві людини мають вийти на зустріч одне одному, не домовляючись про це наперед. Якщо їм вдається, то нараховується бал. Якщо вийде ще хтось разом з вашою парою — бали анулюються. Дуже складне завдання: ти мусиш зрозуміти, що людина хоче вийти до тебе, але разом з тим вона не показує тобі цього, як і ти в свою чергу. Водночас усі мають слідкувати за намірами інших, щоб не збити бали гри.

Щось подібне роблять ковбої з вестернів у сценах перестрілки, коли уважно слідкують: чи хтось із кола бува не витягне зараз зброю. Гра має розвивати уважність, концентрацію і розуміння людей у команді. Один з учасників поділився враженнями від гри: «Краще постояти хвилину та подумати, перш ніж зробити необдуманий крок».

😱 Але на цьому інтерактив не закінчився. Максим запропонував кожному учаснику розписати характеристики, які мають бути в ідеального лідера. Далі — обрати за цими рисами людину чи вигаданого персонажа. Здебільшого обирали сміливих, відповідальних і цілеспрямованих: від Обі-Вана Кенобі до Стіва Джобса.

Ми дуже вдячні компанії ISABILITY за теплий прийом і затишну локацію, а також особисто Максиму за дискусійну лекцію, де кожен міг віднайти лідера для себе і в собі.Унікальний проєкт Junior Club від Kharkiv IT Cluster дає можливість молодим і талановитим людям розвиватися та здобувати цінний досвід для свого майбутнього в ІТ. Долучайся! 🤘

Коментарі