UK-Ukraine FinTech Summit

Компанія Sigma Software організувала перший в історії британсько-український саміт UK-Ukraine FinTech Summit

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

15 липня Sigma Software разом зі своїми партнерами провела перший UK-Ukraine FinTech Summit. Захід пройшов у змішаному форматі в Лондоні та Києві. Саміт був частиною відомого FinTech Week у Лондоні 2021 за участі Klarna, Barclays, Microsoft, Huawei та інших легендарних компаній.

UK-Ukraine FinTech Summit був організований Посольством України у Сполученому Королівстві Великобританії та Північної Ірландії та Sigma Software Group. Співорганізатори та учасники – TheCityUK, Лондонська фондова біржа.

Метою заходу було об’єднати уряди, ключових діячів фінтех-спільноти, стартапи та провідні технології двох країн, а також дослідити сучасні задачі та можливості у фінтех галузі, виявити революційні технології, що стоять за найбільш ефективними фінансовими рішеннями та розкрити нові бізнес можливості учасників.
Короткий зміст першого саміту.

Razdelytely-dlya-sajta2-640x44 Компанія Sigma Software організувала перший в історії британсько-український саміт UK-Ukraine FinTech Summit

Для початку, кілька вражаючих цифр:

 • Більше 700 учасників долучились до 4-годинної прямої трансляції
 • На сцену вийшло 30+ спікерів
 • 25+ публікацій у Великобританії та європейських ЗМІ
 • 200+ публікацій у соціальних мережах
 • охоплення аудиторії в 200 000 чоловік

Razdelytely-dlya-sajta2-640x44 Компанія Sigma Software організувала перший в історії британсько-український саміт UK-Ukraine FinTech Summit

Церемонія відкриття

Захід розпочався зі слів баронеси Мейер, торгового представника Прем’єр-міністра Великобританії в Україні, Михайла Федорова, Віце-прем’єр-міністра України, Міністра цифрової трансформації України, Кирила Шевченка, Голови Національного банку України (НБУ), та Валерія Красовського, який є генеральним директором та співзасновником Sigma Software, співзасновником фонду Inspirium Laboratories і членом правління бізнес-інкубатора Sigma Software Labs.

Razdelytely-dlya-sajta2-640x44 Компанія Sigma Software організувала перший в історії британсько-український саміт UK-Ukraine FinTech Summit

До вашої уваги тези їх виступів.

“Великобританія є прекрасним прикладом успішного впровадження цифрових технологій та інновацій у сфері державних послуг, і ми ретельно вивчали цей досвід. Тим не менше, Україні вже є чим пишатися: запуск спеціальної податкової та законодавчої системи для ІТ-бізнесу – Дія.City, проект Е-резидентство, який незабаром відкриє ринок віртуальних послуг. Ми, безперечно, на шляху до подвоєння частки ВВП ІТ-сектору в Україні,” – сказав Михайло Федорів, Віце-прем’єр-міністр України, Міністр цифрової трансформації України.

Баронеса Мейер вважає, що настав час великих надій та амбіцій у відносинах Великобританії з Україною: “Я твердо вірю, що цей саміт призведе до практичних результатів, які будуть взаємовигідними для двох країн”.

За словами пана Шевченка, розвиток фінтех є одним із ключових пріоритетів НБУ: “Розвиток інновацій у фінансовому секторі є однією з дванадцяти стратегічних цілей, які включені до стратегії НБУ на 2025 рік”.

Як повідомив Голова, НБУ спільно з Міністерством цифрової трансформації шукає варіанти використання цифрової валюти центрального банку. В червні 2021 року український парламент прийняв новий Закон України “Про платіжні послуги”: “Закон реалізує директиви ЄС (зокрема PSD2), що дає потужний поштовх для ринку фінтех. Це закладе основу для подальшого розвитку інноваційних платіжних продуктів та послуг”.

“Наш досвід у фінтех галузі, співпраця з відкритою банківською біржою та активний розвиток нашого бізнесу у Великій Британії разом із місією побудови нових мостів між Україною та іншими глобальними технологічними екосистемами підштовхнули нашу команду організувати перший фінтех саміт між Великобританією та Україною. Для мене було великою честю працювати над проектом з Посольством України у Великобританії, TheCityUK, Лондонською фондовою біржою, НБУ, Міністерством цифрової трансформації України та багатьма іншими чудовими партнерами”, – говорить Валерій Красовський, Генеральний директор та співзасновник Sigma Software. – “Ми створюємо нові ділові синергії та готові надати першокласні послуги та забезпечити доступ до нашої мережі для стартапів та продуктових компаній Великобританії, щоб допомогти їм зростати та розвиватися швидше та краще”.

Razdelytely-dlya-sajta2-640x44 Компанія Sigma Software організувала перший в історії британсько-український саміт UK-Ukraine FinTech Summit

Короткий огляд фінтех екосистеми у Великобританії

Захід розпочався з презентації фінтех екосистеми у Великобританії від Нікола Ваткінсон, Керуючого директора TheCityUK, та Джулії Хоггетт, Генерального директора Лондонської фондової біржі.

Деякі факти, які варто згадати:

 • Сьогодні в Лондоні працює понад 3000 фінтех компаній. Більше, ніж у Нью-Йорку та Сан-Франциско;
 • Лондон – це дім для фінтех єдинорогів (стартапи вартістю понад мільярд доларів), таких як Wise, Sterling Bank, Monzo, Checkout.com і Revolut, що становить понад 10% світового фінтех ринку;
 • У Лондоні понад 140 бізнес-акселераторів та інкубаторів, багато з яких спеціалізуються на фінтех;
 • Минулого року Лондон очолив інвестиції Європи та VC FinTech, вклавши 4,5 млрд доларів. Це становило майже половину всіх європейських інвестицій у фінтех;
 • Маючи на сьогодні до 2021 року в Лондоні угоди FinTech VC на суму 5,3 млрд. доларів, лише кілька міст у світі можуть зрівнятися з обширним резервом капіталу та прихильними інвесторами.

Razdelytely-dlya-sajta2-640x44 Компанія Sigma Software організувала перший в історії британсько-український саміт UK-Ukraine FinTech Summit

Становлення української фінтех екосистеми

Українську фінтех екосистему представила Кейт Щеглова-Голдфінч, старший прем’єр-міністр з питань фінтех галузі, цифрових технологій та розвитку регуляторних платформ НБУ України | ЄБРР.

Декілька цікавих фактів, виходячи з українського каталогу FinTech 2020 UAFIC та статистики НБУ за перший квартал 2021 року:

 • Український фінтех ринок наразі налічує до 150 компаній, необанків та провідних співробітників;
 • 9 із 10 операцій у І кварталі 2021 року – безготівкові;
 • Дві третини транзакцій POS-терміналів у І кварталі 2021 року були безконтактними;
 • 89% платіжних терміналів підтримують безконтактні платежі;
 • Зростає спільнота, орієнтована на різноманітність – у 28% компаній у сфері фінтех засновники або керівники – жінки;
 • Перша українська ринкова стратегія FinTech 2025, затверджена минулого року НБУ, базується на баченні розвитку фінтех екосистеми та запуску регуляторної пісочниці, запланованої на другу половину 2022 року.

Razdelytely-dlya-sajta2-640x44 Компанія Sigma Software організувала перший в історії британсько-український саміт UK-Ukraine FinTech Summit

В рамках групових дискусій

Далі були виступи експертів, де доповідачі обговорили та розкрили останні тенденції, виклики та можливості під час пандемії. Томас Булл, керівник FinTech, UK Financial Services у EY, Олексій Шабан, Заступник голови НБУ, та Джон Броксіс, керуючий директор Open Banking Europe, обговорили, як фінтех може підтримати стійке економічне відновлення та як пандемія вплинула на процеси цифровізації в банківському секторі.

Після обговорень відбулася більш практична ділова дискусія, під координацією Пайал Райна, засновника FinTech B2B Marketing. Міша Рогальський, співзасновник Monobank & Koto, Валерія Вагоровська, генеральний директор та співзасновник Fondy, директор Маріано Діас, керівник відділу банківської справи та інфраструктури в TransferGo, колишній Barclays & Revolut, та Ерсой Ерказанці, економічний та фінансовий кореспондент Bloomberg HT, говорили про фінтех рішення, які керують цифровізацією банків та бізнесу. Вони також торкнулися тем нових продуктів, кібербезпеки та криптовалют.

Razdelytely-dlya-sajta2-640x44 Компанія Sigma Software організувала перший в історії британсько-український саміт UK-Ukraine FinTech Summit

Презентація стартапів

Заключною частиною саміту стала презентація 10 найкращих інноваційних фінтех стартапів України, модератором якої виступила Вероніка Корж, генеральний директор бізнес-інкубатора Sigma Software Labs.

За підтримки глобальної стартап-платформи TiE London, МЗС України, UTEW Tech Tribe спільноти, Українського стартап-фонду та Асоціації IT Ukraine, Вероніка запросила на сцену 10 спеціально відібраних українських стартапів, щоб представити продукцію британській аудиторії. Що й казати, це була чудова можливість для молодого українського бізнесу представити себе на ринку Великобританії та потрапити на радари інвесторів та журналістів.

Наприкінці пітч-сесії TiE London відібрав дві найкращі команди – Upswot та GoSolo, та надав їм спеціальне членство у своїх організаціях. Це дозволить стартапам брати участь у менторських програмах, відвідувати ексклюзивні заходи та зустрічатися з партнерами серед успішних підприємців у Лондоні.

Razdelytely-dlya-sajta2-640x44 Компанія Sigma Software організувала перший в історії британсько-український саміт UK-Ukraine FinTech Summit

Висновок

Українська фінтех галузь розвивається і ми вже маємо, що запропонувати своїм міжнародним партнерам. Перший UK-Ukraine FinTech Summit, натхненний чудовими можливостями для бізнесу після Brexit та посилений Угодою про вільну торгівлю між Україною та Великобританією, безумовно, стане прекрасним способом для обох країн розкрити нові потужні можливості для бізнесу та знайти довгострокових партнерів та клієнтів. Завдяки такій активній діяльності команда Sigma Software продовжує будувати нові мости зі своїми ключовими ринками та зміцнювати імідж країни.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі подій

Підпишись на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. Sigma Software запускає проєкт з ІТ освіти для дітей
 2. Sigma Software

Коментарі