Харківський Кластер на жіночому бізнес-форумі

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

12 березня ХОНО «Сучасна жінка» провели бізнес-форум «Найкращі практики натхнення жінок і впровадження політики рівності у бізнесі» і модеровану дискусію «Вплив жінок на бізнес-клімат в Україні». У цій статті ми розповімо, які питання обговорювали представниці бізнесу та організацій, і чому цей захід є важливим для Харкова.

Рівні права у роботі і бізнесі

Захід пройшов в Source IT у співробітництві з ГО «Точка опору», Індексом корпоративної рівності при підтримці Міжнародного Фонду «Відродження» і в партнерстві з ХЖО «Сфера» і Kharkiv IT Cluster.

Бізнес-форум відвідали представниці громадських організацій і підприємниці малого, середнього і великого бізнесу із різних сфер: консалтингові і юридичні послуги, бухгалтерський звіт і аудит, медицина, фітнес, виробництво харчових продуктів, видавнича справа, ІТ, дизайн.

Kharkiv IT Cluster також долучився до форуму разом з компаніями-учасниками Beetroot і Telesens.

Організаторкою заходу виступила Дар’я Нагаївська, кандидатка економічних наук і менеджер проєктів ХОНО «Сучасна жінка». Модерували форум Ольга Малиш, засновниця комунікаційної агенції Friend of Brands, комунікаційна стратег, і Ірина Федорович, директорка ГО Центр «Соціальна дія», співголова координаційної ради Коаліції з протидії дискримінації в Україні.

Учасниці форуму підняли та обговорили такі важливі питання як:

  • відпустка для догляду за дитиною — як бути чесною із роботодавцем і водночас захистити свої права; хто окрім матері має право у сім’ї на відпустку для догляду за дитиною;
  • чи потрібні гендерні квоти на працівників і працівниць у якості інструменту рівності;
  • чи варто проводити анонімне оцінювання при прийомі на роботу і при оцінці результатів праці;
  • чи є своєчасним для українських компаній впровадження принципу рівності і різноманіття.

Beetroot: IT для дівчат

Спікерка, Full-stack HR Beetroot, Неля Олареско розповіла про успішні кейси компанії Beetroot. Ця українсько-шведська ІТ-компанія транслює цінності гендерної рівності, толерантності й поваги.

Під час обговорення роботи над проєктом рекрутер не питає про сім’ю, вагітність і не запитує питань особистого характеру.

Щоб збільшити кількість дівчат-спеціалістів в ІТ, дівчата із Beetroot проводять освітні заходи, беруть участь у форумах і міжнародних конференціях, стають менторками в освітніх проєктах для дівчат. В тому числі розробниці з України проводять ІТ-навчання для шведських дівчат. Таким чином компанія показує, що ІТ-сфера відкрита для дівчат.

«Ми робимо максимум зі своєї сторони, щоб вирівняти розуміння того, нібито дівчина не може працювати в ІТ. Якщо у дівчини є здібності та бажання розвиватись в цьому напрямі — це прагнення допоможе їй займатись усім, чим вона захоче», — розповідає Неля.

Компанія Beetroot є прикладом для наслідування у Mom-Friendly напрямку і відсутності сексизму.

Як неупереджено ставитись до спеціалісток: досвід Telesens

Спікерка Олеся Ульянова із компанії Telesens розповіла про досвід досягнення гендерної рівності у своїй компанії. У топменеджменті Telesens 50% жінок, і 50% чоловіків — ідеальний показник. На сьогодні на технічних спеціальностях Telesens 87% чоловіків, а на нетехнічних лідерами є жінки — їх 54%.

Олеся розповіла, як за допомогою стандартизації спеціальності й анонімного тестування компанія бореться з нерівністю заробітної плати. Спеціалісти і спеціалістки компанії Telesens, у яких є діти, мають можливість працювати за гнучким графіком, у випадку, якщо їх дитина захворіла.

Практики і кейси від спікерок бізнес-форуму

Підприємиці поділились своїм досвідом і практиками:

  • юридична компанія запропонувала гнучкий графік і дистанційну роботу для матерів у відпустці для догляду за дитиною, адже важливо будувати довірливі та відкриті відносини зі співробітницями;
  • директорка Kharkiv IT Cluster Ольга Шаповал розповіла, що роботодавцю і співробітнику важливо бути чесними, у тому числі й в питанні відпустки для догляду за дитиною;
  • представниця мережі фітнес-центрів розповіла, що компанія представляє знижки за промокодом «Я підтримує ХарківПрайд».

Дуже гострим питанням для учасниць виявились гендерні квоти при прийомі на роботу: хтось вважає, що це занадто, а хтось думає, що тільки через квоти ми доб’ємося рівності при працевлаштуванні. А як вважаєте ви?

Коментарі