Kids 2IT: тільки позитивні емоції та нові перспективи

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Kids2IT – один з найбільш яскравих й емоційних проектів Kharkiv IT Cluster, бо головні герої тут – діти, розумні й амбітні, які роблять перші кроки в світ IT або тільки відкривають для себе нові обрії в цій сфері. Також важливу роль відіграють волонтери, які приїжджають до учнів у школи, діляться досвідом і знаннями.
За минулий тиждень п’ять команд відвідали школи в Ленінському, Золочівському, Лозівському, Первомайському, Жовтневому, Валківському районах Харкова. Ми підготували невеличкий звіт про ці поїздки.
Школярі: всі учасники проекту відзначають високу активність дітей на зустрічах і їх обізнаність у сфері інформаційних технологій. Семінари відбуваються в форматі діалогу, і юна аудиторія легко втягується в розмову. Вони знають про різні IT-професії, а також пробують кодити. Приблизно 25% знайомі хоча б з однією мовою програмування, а в Лозовій волонтери поспілкувалися з одинадцятикласником, який пише на трьох мовах і самостійно створює програми. У гімназії №65 школярі захоплюються робототехнікою і цікавляться питаннями штучного інтелекту. Найактивніші слухачі отримували браслети від Kharkiv IT Cluster в подарунок, сподіваємося, цей сувенір буде нагадувати про приємну зустріч, яка надихнула і мотивувала їх побудувати кар’єру в IT-індустрії.
Вчителі: викладачі, директори та завучі … кожен зробив внесок, щоб подія в школі відбулася. Для багатьох вчителів інформатики семінар стане поштовхом до самонавчання, допоможе стежити за трендами галузі, посприяє виробленню нового підходу до подачі свого предмета. Ми на це дуже сподіваємося, адже вони так само є нашою цільовою аудиторією! Судячи з відгуків – ефект вже є. Вчителі хочуть активніше включатись в IT-життя міста і бути в курсі всіх подій. Вони чекають наступний етап Kids2IT – екскурсії в IT-компанії Харкова. Ми обіцяємо втілити це прагнення в життя.
Волонтери: головний ресурс і цінність проекту. Саме завдяки їхнім старанням більше 500 школярів на цьому тижні дізналися про свої перспективи в IT-індустрії, і більше 15% з них виявили цікавість до проекту і мають намір пов’язати своє життя з цією галуззю. Ми раді, що кожна група волонтерів поверталася із зустрічі з позитивним настроєм і бажанням поїхати ще раз! Це важливий результат: айтішніки не тільки професійно розвиваються, але і готові поділитися найкращим з підростаючим поколінням. Ми хочемо сказати велике дякую кожному, хто взяв участь у профорієнтаційних семінарах: Олі Бабиній, Наталії Крюковской, Асі Тищенко, Володимиру Обрізану, Володимиру Рустінову, Євгенію Кулику, Георгію Ревякіну, Вікторії Моргун, Геннадію Букшевалову, Дарині Зюбановій, Євгенії Алілуєнко, Роману Маховецькому і Сергію Кулову. Ви відкрили  дітям нові горизонти, надихнули і подарували справжню мрію деяким з них.

Приєднуйтесь до проекту Kids2IT – отримаєте заряд позитиву від  розумників-школярів, подаруєте їм свої знання та айтішний погляд на світ, допоможете діткам знайти себе разом з Kharkiv IT Cluster!

Коментарі