Teachers2IT

Kharkiv IT Cluster: запуск проєкту Teachers2IT

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Kharkiv IT Cluster спільно з Департаментом цифрової трансформації Харківської міської ради оголосили про початок проєкту Teachers2IT.

Проєкт поєднує:

 1. проведення регулярних курсів для вчителів від представників IT-галузі з метою розвитку навичок використання сучасних IT-інструментів;
 2. започаткування та розвиток неформального професійного клубу для вчителів математики, інформатики та інших зацікавлених в цифровізації власних дисциплін.

У червні Kharkiv IT Cluster провів першу зустріч-знайомство з педагогами, на якій були присутні 19 вчителів інформатики й математики з різних шкіл Харкова.

IMG_5534-640x480 Kharkiv IT Cluster: запуск проєкту Teachers2IT

Зустріч відкрила Анна Мороз, Рroject Manager цифрових освітніх проєктів Департаменту цифрової трансформації ХМР.

Першу частину спілкування було присвячено інтерактивній презентації, яку провів керівник харківського філіалу GoIT, директор програм GoITeens (дитячий напрямок IT-освіти) Михайло Максимов.

Тему «Використання IT-інструментів у роботі вчителя» було вибрано згідно з опитуванням, яке заздалегідь проводив Департамент цифрової трансформації ХМР спільно з Kharkiv IT Cluster.

«Було приємно бачити багато вчителів, які хочуть змінюватися, щоб давати учням більше. Компанії, які в Kharkiv ІТ Cluster володіють знаннями, технологіями й авторитетом можуть допомогти вчителям орієнтувати школярів на ІТ, а далі — допомагати їм досягати результатів ще в школі. Було цікаво дізнатися, що сьогодні школярі вибирають ІТ, тому що це модно. Украй важливо, щоб інтереси дітей почали розвиватися і в програмуванні, і в математиці, щоб вони навчалися презентувати ідеї, розуміли, як влаштовано світ фізично і як влаштовано суспільство», — поділився своїми враженнями від першої зустрічі з учителями Михайло Максимов.


У другій частині зустрічі учасники змогли більше дізнатися один про одного, зокрема поділитися викликами й мотиваторами в роботі вчителя. Жваво пройшло обговорення ідей і  вражень після презентації, учасники щиро дякували Михайлу за структуроване «занурення» в IT-сферу та приклади інструментів, корисних для кожного викладача.

«Створення “підтримуючого” простору для вчителів, які підтримують наших дітей на шляху до знань — це проєкт,  який усвідомлено та з задоволенням реалізує спільнота Kharkiv IT Cluster. Наша мета — створити майданчик, де є можливість у дружній неформальній атмосфері ставити запитання, бути відвертими з колегами, обговорювати труднощі, генерувати ідеї  та просити про допомогу, отримувати корисну інформацію та підтримку від Kharkiv IT Cluster і різних установ», — зазначила Head of Education Kharkiv IT Cluster Оксана Подколзіна, Master ToP facilitator, яка була фасилітатором зустрічі.

IMG_5565-640x480 Kharkiv IT Cluster: запуск проєкту Teachers2IT

Результати першої зустрічі:

 • Вчителі визначили цілі клубу Teachers2IT та періодичність зустрічей — раз на місяць.
 • Створено перелік актуальних тем для навчання та обміну досвідом.
 • Голосуванням обрали тему курсу, який стартує у вересні 2021 року, — «Дашборди».
 • Наступну зустріч заплановано на 22 липня. Її тема: навчання з Minecraft Education.


«Успішне цифрове місто не може існувати без уміння жителів користуватися цифровими інструментами. Навчаючи вчителів, ми запускаємо ланцюжок «вчитель — дитина — батьки», відкриваємо для них світ IT як для побутового застосування, так і для професійного. І в цьому нам допоміг Kharkiv IT Cluster. Спікерам Оксані і Михайлу вдалося створити приголомшливу атмосферу на зустрічі. Учителі пішли натхненні, з новими знаннями. Вони з нетерпінням очікують наступної зустрічі.

У перспективі ми бачимо розвиток клубу Teachers2IT як простору, у якому вчителі зможуть в невимушеній атмосфері навчатися, ділитися досвідом, отримувати актуальну інформацію, бути ближче до світу IT», — поділилася враженнями та подальшими планами розвитку проєкту Анна Мороз, Рroject Мanager цифрових освітніх проєктів Департаменту цифрової трансформації ХМР.

 

Чекаємо вчителів:

 • на наступній зустрічі клубу Teachers2IT 22 липня о 14:00; реєстрація за посиланням. Тема: навчання з Minecraft (локація уточнюється, бо є багато варіантів, але це точно буде в центрі міста);
 • на курсі «Презентації та інфографіка» у вересні 2021 року. Деталі та форму реєстрації буде заздалегідь анонсовано на каналах Kharkiv IT Cluster.
Реєстрація тут 

Kharkiv IT Cluster і Департамент цифрової трансформації Харківської міської ради раді вітати всіх учителів, які захочуть приєднатися до проєкту!

Слідкуйте за нашими новинами у Facebook, Instagram, а також на нашому сайті!

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2022

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

 1. Teachers2IT: Навчаємо вчителів Front-End & JavaScript разом із NIX
 2. Teachers2IT: Курс в умовах emergency для вчителів інформатики, математики
 3. Teachers2IT_Kharkiv IT Cluster

Коментарі