Kharkiv IT Cluster провів хакатон Smart city, Smart house

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

16-17 грудня в Харкові пройшов хакатон на тему “Smart city, Smart house”. У Хакатоні взяли участь 32 студента. Вони розділилися на 7 команд і протягом 30 годин працювали над проектами. Їм допомагали 9 менторів. У підсумку команди представили журі 7 абсолютно різних, але корисних і цікавих проектів.

“Темою Хакатону невипадково була обрана Smart city, Smart house. Ми всі хочемо, щоб наше життя було простіше і комфортніше. Щоб речі, які нас оточують, допомагали нам економити час – найважливіший і вичерпний ресурс, який у нас є. І було б дуже круто, якби таких інновацій було все більше завдяки харків’янам, “- сказала виконавчий директор Kharkiv IT Cluster, Софія Бєлєнкова.

Рівень підготовки і рішень, запропонованих учасниками, перевищив очікування навіть вимогливого досвідченого журі. Команда “JFans”, яка зайняла перше місце, створила програмно-апаратний комплекс, який дозволяє стежити за станом господаря будинку або квартири. За допомогою гаджету, який кріпиться на вухо, прилад зчитує дані про власника (температуру, ЧСС, тиск, сатурацію) і передає їх в додаток. За цією інформацією в будинку буде налаштована температура і вентиляція в приміщенні, тим самим створюючи комфортні умови для людини, щоб він кожен день повертався саме в свій комфортний будинок. Також пристрій може керувати освітленням, створюючи максимально природне світло, яке відповідає біоритмам власника.
Команда також надрукувала прототип гаджету на 3D-принтері, який надав учасникам один з менторів, Олександр Семченков, системний ідеолог Web-Manufacture.net.
Друге місце зайняла команда “Global Solutions”, яка придумала рішення проблеми завантаженого автомобілями центру міста. Учасники запропонували розумну парковку, яка займає всього два паркувальних місця, але вміщує в себе до 16 автомобілів не перевищують вагу 3 тонни. Для прикладу взяли вулицю Сумську, самі парковки запропонували розмістити у дворах чи біля глухих торців будинку, не займаючи таким чином саму вулицю. За допомогою мобільного додатку, який хлопці також розробили за кілька годин, можна подивитися, де вони знаходяться, кількість вільних місць, а також відразу оплатити місце за допомогою банківської карти.
На третьому місці – команда “Bells Team”. Учасники цієї команди розробили мобільний додаток, яке допоможе відмінно провести час в чужому для вас місті зрозуміти розташування пам’яток, готелів, кафе і ресторанів, служб таксі і так далі. Додаток практично і зручно, досить ввести дати перебування в зазначеному місті і вам підберуть оптимальні маршрути для перегляду пам’яток і варіанти проживання в готелі. Також, при необхідності, можна замовити гіда.
Учасники, які, на думку журі, трохи не дотягли до призових місць, також представили цікаві проекти, в чий розвиток і велике майбутнє ми віримо не менше.
Команда “Watermelons” розробила додаток, що дозволяє контролювати кількість продуктів в холодильнику, готувати улюблені страви на відстані – запускати розмороження, ставити стейк і чистити / різати картоплю на зажарку. Досить вибрати потрібний вам рецепт або продукт, і поки ви в дорозі додому, система все приготує за вас.
Команда “SLife” представила концепцію і розробили прототип програми, за допомогою якого можна голосувати, не виходячи з дому, натисненням однієї кнопки з використанням даних нових біометричних паспортів. Це дозволить заощадити свій час і бути впевненим, що ваш голос ніхто не використовує.
Учасники команди “KhaIT” створили кільце з тривожною кнопкою, яке синхронізується з телефоном. При будь-якої небезпеки досить затиснути кнопку і виклик надійде в потрібну службу. Прототип кільця також був надрукований на 3D принтері.
І команда “RedWood” вирішила спростити життя ряду міст України рішенням сортування сміття, вмонтувавши в нові будинки сміттєпровід, який відразу сортує і оптимізує обсяг що надходить сміття.
Хакатон відбувся за підтримки Управління інвестиційного розвитку та іміджевих проектів Харківської міської ради.
Kharkiv IT Cluster дякує за активну допомогу в організації, менторства, оцінюванні проектів і надання подарунків переможцям компанії EZLO, Triol (Vertical), Videal, Web-Manufacture.net, OnTaxi, Docsify, Vialex Motion Lab, AgileEngine, startup-платформу CROUD, Opencartonly і УкрСибБанк.

Коментарі