Kharkiv IT Cluster підтримав Першу всеукраїнську олімпіаду і форум з кібербезпеки "HackIT-2015"
23 жовтня в Харкові відбулася знакова подія для популяризації захисту інформації – Перша всеукраїнська олімпіада і форум з кібербезпеки “HackIT-2015”, яка викликала справжній ажіотаж. Величезна кількість заявок на участь у змаганні, 58 конкурсантів і більше 400 відвідувачів конференції – це відмінний результат, що демонструє наш потенціал у сфері кіберзахисту. Практика показала, що в Україні потрібно створити професійне ком’юніті фахівців з кібербезпеки!
Едуард Рубін, організатор “HackIT-2015”, проректор НТУ “ХПІ”, директор однієї з компаній-засновників Kharkiv IT Cluster, коментує проведення олімпіади та форуму в рамках роботи нашої громадської організації: “Одне із завдань кластеру – об’єднати бізнес, науку, державу й освіту. Моя мета – об’єднати бізнес та освіту, привести їх до спільного знаменника, щоб компанії отримували готових спеціалістів одразу після випуску з ВНЗ, та не доводилося навчати їх на своїй базі додатково. Подібні олімпіади покликані сприяти такому процесу. Для цього вони зобов’язані бути кращими, ніж все, що проводилося раніше. Ми повинні показати молоді наскільки це круто – бути айтішником. Після заходу багато людей говорили, що “HackIT” пройшла на рівні всесвітньої олімпіади. Учасників чекали цікаві завдання, актуальні теми доповідей, динамічна програма, високий рівень організації. Подією такого масштабу і якості я хочу задати планку: гірше бути не повинно, тільки ще краще. Дякуємо тим компаніям, які допомогли втілити це прагнення. Я думаю, що далі ми будемо проводити більше таких заходів, щоб школярі та студенти мріяли стати айтішниками, адже це майбутнє нашої країни”.
Поки учасники олімпіади зламували спеціально створену для заходу платіжну систему і збирали “прапори”, відвідувачі форуму розбиралися з новими стандартами шифрування, дискутували, як надійніше захищати дані. Спікери-експерти говорили про кіберзагрози, яким ми піддаємося щодня. Наприклад, компанія Protectmaster, що відповідала за технічну сторону олімпіади, показала свій кейс зі злому магазина з краденими кредитками. Всього учасники послухали 21 доповідь.
Тим часом у залі олімпіади йшла напружена боротьба. Атакам з боку конкурсантів піддалися не тільки спеціальні ресурси, але і діючий wi-fi сервіс заходу, сайт HackIT і багато іншого. Отже, назвемо імена переможців – це Денис Магда (новачки), Віктор Ситник (аматори) та Іван Крахмалюк (професіонали).
Ми сподіваємося, що Олімпіада і форум стануть хорошою традицією Харкова, надихатимуть школярів та молодих професіоналів підвищувати свій рівень знань в області кібербезпеки.