банер довгий

Kha Talents: занурення в проєктну роботу й технології

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

Проєкт Kha Talents уже перетнув екватор! Темою третього тижня стали технології й проєктне навчання. Над чим працювали наші талановиті бджілки?

День 1

У понеділок відбувся третій TEDx-вебінар Kha Talents на тему «Технології». Цього разу він був повен несподіванок. Нетрадиційно до заходу долучилися два спікери C-level. Нетрадиційно вони відкрили завісу з питань однієї тематики, доповнивши один одного. Виступи так зацікавили учасників, що вебінар нетрадиційно тривав півтори години. Урешті-решт, TEDx-вебінар перетворився на повноцінну лекцію на тему, яка цікавить, без перебільшення, чи не кожного. Тож про що говорили? Читай далі!

Обидва спікери — люди, які пройшли шлях від початківців в ІТ до засновників власного бізнесу.

🗣️Спікер №1: Євген Катрич — засновник і CEO компанії WEBSPARK

Євген розпочав виступ зі своєї історії: від університету, куди він потрапив, навіть не маючи комп’ютера, до сьогодення, де він вже самостійно викладає лекцію для школярів. Чи може хтось дати відповідь, ким будуть учасники проєкту Kha Talents за 20 років? Навряд чи, але Євген постарався дати відповідь, якими технологіями вони будуть користуватися😉Тож, які вони?

  • Штучний інтелект
  • Квантові комп’ютери
  • Data Science
  • Чиста енергія
  • Диджиталізація
  • Біоніка
  • Роботи
  • Metaverse

Znimok-ekrana-2023-11-27-153459-min-1-414x182 Kha Talents: занурення в проєктну роботу й технології

Детальніше Євген Катрич занурився в штучний інтелект. Він розповів про його види й історію розвитку. Окрім того, учасники отримали відповідь на питання, яке хвилює всіх уже понад рік: «Чи стане ШІ сильнішим за людей?».

І, звісно ж, майже кожного тижня, ми спілкуємося про майбутнє й книжки. Цей раз — не виняток: поговорили про військові технології, освіту майбутнього й розвиток України й Харкова, а також про те, які б книжки Євген порадив почитати Ілону Маску🤭

🗣️Спікер №2: Євген Горовий — засновник і CEO компанії It-Jim

Зі спікером Євгеном Горовим продовжили говорити про штучний інтелект. Євген — приклад людини, яка не просто заснувала свою компанію, а й поєднала науку й бізнес, що вдається не кожному. Для другого спікера наші учасники підготували свої питаннячка!

  • Що таке ШІ за визначенням?
  • Які існують неординарні приклади штучних інтелектів?
  • Де застосовується штучний інтелект?
  • Що таке зима штучного інтелекту?
  • Як можна класифікувати ШІ?
  • Що таке синтетичні дані й в чому їх проблема?
  • Які професії чекають на тебе в майбутньому?
  • Чи загрожує штучний інтелект безпеці?
  • Які прогнози Євгена Горового щодо ШІ майбутнього?

photo_2023-11-27_16-22-28-min-414x231 Kha Talents: занурення в проєктну роботу й технології

Учасникам Kha Talents Євген Горовий приглянувся ініціативністю й жартами, які так полюбляють підлітки😍

Також хочеш провести час із користю й поглибити знання щодо технологій майбутнього? Дивися запис зустріч за посиланням:

YouTube

Дякуємо Євгену Катричу та Євгену Горовому за цікаві виступи й за внесок у розвиток майбутніх геніїв

День 2

28 листопада учасники проєкту Kha Talents дізнавалися про проєктне навчання й дуальну освіту від представника Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

🗣️Спікер: Олексій Ларін — професор, д.т.н., директор інституту комп’ютерного моделювання, прикладної фізики та математики НТУ «ХПІ», член галузевої експертної ради НАЗЯВО з прикладної математики.

😮Не секрет, що класична форма вищої освіти вичерпала себе. Допоки одні університети ще на шляху «пошуку себе», у НТУ «ХПІ» уже впроваджується проєктне навчання. Для цього студенти діляться на команди й працюють над розробкою реальних проєктів, які інколи навіть стають стартапами й першим кроком до заснування власного бізнесу. З часом проєктне навчання почало спонукати й появу дуальної освіти, яка стає можливою завдяки співдії ЗВО з ІТ-компаніями.

Znimok-ekrana-2023-11-28-171324-min-1-414x236 Kha Talents: занурення в проєктну роботу й технології

Олексій Ларін розповів про цей досвід:

  • які виклики ставить перед нами майбутнє?
  • Які здібності будуть необхідні в будь-якій галузі?
  • Що таке проєктна діяльність і які вимоги вона ставить до вищої освіти?
  • Які переваги проєктного навчання і як воно застосовується в НТУ «ХПІ»?
  • Яка концепція створення командної проєктної роботи?

Упевнені, що тебе це зацікавило, тож приберегли запис:

YouTube

Дякуємо Олексію Ларіну й Національному технологічному університету «Харківський політехнічний інститут» за проведений захід і цінний досвід!

День 3

П’ятниця видалася й розважальною, і корисною! У перший день зими учасники Kha Talents спробували на собі професії ІТ-галузі й проєктне навчання. Як? Звісно ж, за допомогою гри Kids2IT від Kharkiv IT Cluster!

Як вам уже, мабуть, відомо, гра складається з трьох частин.

  • Part 1: теорія. На цьому етапі учасників чекає ознайомча презентація про те, хто та як створює проєкти в ІТ. Який шлях проходить проєкт, перед тим, як побачити світ? 🤓
  • Part 2: створення проєктів. Серед учасників формуються команди, у яких є одна година на створення IT-продукту! Над головним проєктом Kha Talents учасники працюють уже 3 тижні, але чи під силу їм розробити прототип проєкту лише за годину? Кожен підліток має можливість обрати роль, яка йому подобається: бізнес-аналітик, дизайнер, розробник апаратного й програмного забезпечення, тестувальник, менеджер з продажів чи проєктний менеджер. Кого б обрав ти?🧐
  • Part 3: презентація. Після того, як проєкт був розроблений, його треба презентувати. Неабияке випробування соціальних навичок наших талантів, але й крута підготовка перед презентацією великих проєктів🔥

Тож, що підготували учасники? Нумо дізнаватися!

Команда №1

Команда «S5» творить інклюзивне майбутнє, отож створила месенджер Stellar, який має вбудований штучний інтелект. З ним можна спілкуватися в окремому чаті або додавати його до листувань із друзями. Головна особливість застосунку — підтримка людей із обмеженими можливостями. Для цього були додані такі опції, як переклад мови жестів, голосове управління й функцію SOS, при якій заздалегідь обраному користувачу буде надсилатися повідомлення із закликом допомоги. При налаштуванні месенджера штучний інтелект можна використовувати й поза застосунком, наприклад, для управління інстаграмом чи взагалі смартфоном.

Znimok-ekrana-2023-12-01-184604-min-1-414x213 Kha Talents: занурення в проєктну роботу й технології

Команда №2

Учасники команди «InnoSence Guardians» з гаслом «Сприяємо життю, реагуючи на кожен подих» розробили браслет «AllerDetect». Це стильний і зручний пристрій, розроблений для миттєвого виявлення алергічних реакцій. Браслет оснащений високочутливими сенсорами, які визначають зміни у фізіології користувача, пов’язані з алергією. Завдяки сучасному з’єднанню з мобільним додатком браслет надсилає докладні повідомлення про тип алергену й рівень реакції.

Znimok-ekrana-2023-12-01-181956-min-414x219 Kha Talents: занурення в проєктну роботу й технології

«AllerDetect» стає невіддільним аксесуаром для тих, хто стурбований своїм здоров’ям. Він надає негайне інформування й сприяє швидкій реакції на алергічні ризики.

Команда №3

Бабайкожери створили ковдру з охолодженням, щоб влітку не треба було розкриватися. Здається, усе геніальне — просто. Білизна «Холодок» буде допомагати створювати комфорт під час сну. За допомогою вентиляторів і датчиків буде створюватися холодок для більшого комфорту під час сну, тобто якщо температура перевищує норму, то вмикається охолодження.
Працювати білизна буде завдяки акумуляторам. Дроти й електричні елементи будуть захищені від різних несправностей і замикань. У майбутньому планується додати функцію підігріву.

Znimok-ekrana-2023-12-01-175913-min-414x174 Kha Talents: занурення в проєктну роботу й технології

 

Наші учасники неймовірно подорослішали за ці три тижні, про що говорять і презентації в межах гри. Kha Talents поступово наближається до фінішу, і нам складно уявити, які відкриття ще відбудуться за наступні два тижні. Розповімо про це наступного разу😍

Про проєкт

Kha Talents — проєкт, основна мета якого полягає в розкритті потенціалу, знайомстві з важливими навичками майбутнього й розвитку гнучких навичок підлітків.
Організатори проєкту: Харківський ІТ Кластер спільно з Опікунською радою Української академії лідерства Харків, IT-компанією INSART, консалтинговою агенцією Strategy Area, юридичною компанією ILF, БО «БФ «СпівДія» і БО «БФ «Харків з тобою».

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

Коментарі