IT Cluster приймає участь у розробці стратегії регіону

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

На початку 2020 року Kharkiv IT Cluster став частиною робочої підгрупи з розвитку регіону на зустрічі з представниками Харківської обласної державної адміністрації (ХОДА). 

Кластер взявся за реалізацію ІТ-проектів, які пов’язують комп’ютерну індустрію та державну владу, а саме: використовувати цифрові ресурси і технології, проводити зустрічі, ігри та конференції. 

Робоча група поставила перед собою завдання розробити Стратегію розвитку регіону, в яку увійшли такі питання, як якісна медицина, освіта, житлове питання, транспорт, розвиток ІТ та багато іншого.

На даний момент робоча група при участі Харківського Кластера затвердила стратегію і план її здійснення.

Стратегічні цілі обіцяють:

  • високий рівень життя населення у регіоні;
  • чисте навколишнє середовище;
  • конкурентоздатну економіку;
  • залучення інвестицій в регіон;
  • європейський рівень управління та самоуправління.

Стратегія – це складний та довготривалий процес. Не дивно, що держава здійснює їх через короткострокові цілі та завдання.

Таким чином, ми змалювали основні підцілі: якісна медицина та освіта, внутрішні та виїзний туризм, запобігання змін клімату, раціональне використання ресурсів, система залучення інвестицій, розвитку транспорту, використання digital-ресурсів.

План проектів регіону та Харківського ІТ Cluster

Представники адміністрації, бізнесу, науки і громадських організацій разом з Кластером розробили план для здійснення Стратегії і забезпечили джерела їх фінансування.

Етапи реалізації Стратегії – 2021-2023 та 2024-2027 роки.

В проект плану реалізації Стратегії 2021-2023 років увійшло близько 90 проектів,серед яких і обласний центр онкології, соціально-професійна перепідготовка і центр реабілітації для людей з інвалідністю, побудова наземної СЕС, реконструкція звалищ та багато іншого.

Безумовно, Харківський ІТ Cluster не залишився в стороні. В плани Кластера увійшла велика кількість проектів. Серед них:

  • Kids2IT – проект для школярів старших класів, який дає можливість ознайомитися з новими професіями, спробувати себе в них і зробити вірний вибір при вступі;
  • ІТ для дівчат: професії майбутнього – проект, який руйнує стереотип, що ІТ тільки для чоловіків;
  • Professors2IT – проект, який направлений на підвищення проф..кваліфікації вчителів інформатики та викладачів ВУЗів;
  • Вступайте в ХА – проект, який залучає абітурієнтів до навчання на технічних спеціальностях у Харкові.

Кластер вже успішно реалізує більшість з цих проектів та розраховує масштабувати в їх рамках Стратегії 2021-2027. Ви можете прочитати про результати їх проведення в інших статтях на нашому сайті.

Кластер і Стратегія

Розробка Стратегії розвитку – це важливий напрямок Харківського ІТ Cluster. Проекти компанії дають можливість людям будь-якого віку відкрити для себе світ ІТ, зробити правильний вибір професії, навчитись командній роботі та отримати нові знання.

Також для Кластера важлива тісна взаємодія в ІТ-індустрії, тому ми активно проводимо різні зустрічі організацій, конференції та екскурсії.

Реалізація Стратегії – це крок до розвитку як регіону, так і країни загалом. Харківський ІТ Cluster націлений і далі створювати нові проекти и підтримувати взаємозв’язок з владою регіону. Разом ми зможемо зробити Харків провідною ІТ-локацією в Україні. 

Зображення запису: KharkivToday

Коментарі