Харківський IT Кластер долучився до Всесвітньої години коду

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

9 грудня Kharkiv IT Cluster долучився до всесвітньої ініціативи Hour of Code і разом із ГС “Мерефянська ініціатива” та компаніями-учасниками та партнерами провів низку заходів у Харкові та області, щоб зацікавити школярів програмуванням.

Загалом у школах Харкова та Мерефи пройшло 13 заходів, у яких взяли участь понад 700 школярів. Менторами виступили представники компаній – учасниць Кластеру AltexSoft, CodeIT, NIX, Sloboda Studio, SoftServe, а також представники Харківського національного університету міського господарства імені.О.М.Бекетова та Відділу освіти, культури та спорту виконавчого комітету Мерефянської міської ради.

Більша частина заходів була присвячена саме програмуванню. Школярі, що досі ніколи не писали код, виконували вправи мовою Scratch. Були і ті, хто обирав більш складні мови. Головне – всі школярі відчули на собі, як оживають рядки коду.

У школі № 7 міста Мерефа  Kharkiv IT Cluster разом з ментором від компанії SoftServe Анжелікою Лисенко провів гру Kids2IT. Діти розподілилися на групи за ролями в IT:  від тестувальника та розробника до дизайнера та проектного менеджера, і разом генерували ідею інноваційого мобільного телефону. Під час гри діти пропонували ідеї, об’єднували технічні характеристики продукту з якісною візуалізацією. 

Вони натхненно презентували свій телефон викладачам, додали соціальні аспекти у його продаж, розробили базову маркетинг-стратегію продукту та створили пропозицію для потенційних покупців.

Hour of Code або Година коду – глобальний рух у 180+ країнах, що відбувається щороку протягом тижня інформатики. Година коду є одногодинним вступом до інформатики, призначеним для руйнування міфів щодо програмування, а також демонстрації того, що кожен може опанувати його основи. 

Такі глобальні ініціативи допомагають залучити якомога більше молоді до програмування та в цілому до IT галузі, що в Україні є найдинамічнішою та перспективною. Щоб працювати у міжнародних проєктах та провідних міжнародних компаніях, не треба їхати за кордон. Варто придивитися до можливостей в Україні, саме тому Kharkiv IT Cluster спрямовує багато зусиль на освітні проекти та залучення молоді до індустрії. Саме це є основою для формування середовища для розвитку бізнесу.

 

Коментарі