Guest Edu: правове регулювання відносин з ІТ-фахівцями!

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

🎉 22 грудня Kharkiv IT Cluster разом із АО «ЛЕКСЕЙД» провели гостьову лекцію для студентів факультету адвокатури Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого в межах освітнього партнерського проєкту Paralegal school з напряму ІТ-право.

🗣 Спікерка лекції — Владлена Росанкевич, випускниця Харківського національного університету внутрішніх справ за спеціальністю «Правознавство», у 2019 році отримала Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю, 2014-2021 рр. працювала юристом в IT-компанії ТОВ «Пларіум Юкрєйн», з 2021 власниця, керуюча партнерка АО «ЛЕКСЕЙД».

Під час лекції на тему «Опціони як засіб мотивації команди» студенти дізналися:

 

📌 що таке опціон і для чого такий механізм в ІТ-компаніях?

Опціон — це контракт, за яким одна сторона має право купити, а інша сторона має зобов’язання продати актив за певною ціною протягом певного періоду. У контексті ІТ-компаній опціони часто використовуються як механізм стимулювання працівників. Компанії можуть надавати опціони як частину компенсації або як спосіб залучення й утримання талановитих спеціалістів.

 

📌 Опціон і Дія Сіті

Дія Сіті — це правовий режим, який надає пільгові умови для функціонування ІТ-компаній, які стали його резидентами. Якщо конкретно говорити про опціони, то Дія Сіті стимулює своїх резидентів створювати такі механізми й надавати працівникам опціони. 

 

📌 Оподаткування операцій за опціонами

Оподаткування операцій з опціонами може варіюватися залежно від юрисдикції. У багатьох країнах доходи, отримані від реалізації акцій, отриманих від виконання опціонів, або доходи від реалізації акцій працівникам за опціонами, можуть бути оподатковані як дохід від операцій з цінними паперами. Це може містити податок на дохід (прибуток), податок на додану вартість або інші податки. Перед тим як використовувати опціони, важливо проконсультуватися з фахівцем з оподаткування, щоб зрозуміти всі податкові наслідки, які можуть бути як у компанії, яка надає опціони, так і в працівника, який їх отримує

 

📌 Як це виглядає на практиці (відгуки компаній, працівників, власний досвід)?

Багато ІТ-компаній використовують опціони як інструмент для стимулювання працівників і залучення талантів. Відгуки компаній часто свідчать про позитивний вплив опціонів на мотивацію співробітників та їхню залученість до успіху компанії. Проте варто зазначити, що досвід використання опціонів може варіюватисязалежно від конкретної компанії, її стратегії та умов ринку. Для співробітників опціони можуть бути чудовою можливістю отримати частину власності в компанії та виграти від її успіху в майбутньому, але вони також пов’язані з ризиками, особливо якщо компанія не буде мати успіху в своїй діяльності.

Snymok-ekrana-2023-12-26-v-11.00.32-414x230 Guest Edu: правове регулювання відносин з ІТ-фахівцями!

Запис лекції за посиланням https://youtu.be/Pjb5oRtOLzM

 

Kharkiv IT Cluster дякує Владлені Росанкевич, керуючій партнерці АО «ЛЕКСЕЙД» і факультету адвокатури Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого за плідну співпрацю й залучення студентів, які зацікавлені в саморозвитку й удосконаленні своїх знань.

Підпишись на наш телеграм канал, щоб бути у курсі вступної кампанії 2023

Підписатися на Telegram-канал

Також читай новини на наших сторінках в соціальних мережах:

Facebook

Instagram

Рекомендовані матеріали

  1. STL-site.png
  2. guest-edu-adaptyvnyj-dyzajn-shlyah-do-zruchnosti

Коментарі