Дискусія «Політика рівності та різноманіття: досвід бізнесу»
Нещодавно пройшла дискусія «Політика рівності та різноманіття: досвід бізнесу», яку організували «Точка опори ЮА — NGO Fulcrum UA» та ХДНО «Сучасна жінка» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
Представниці українського бізнесу поділились досвідом своїх компаній: як вони реалізують політику різноманіття на практиці, впроваджують досвід європейських колег та з якими проблемами стикаються.
Координаторкою дискусії виступила Дар’я Нагаївська, менеджерка проєктів ХДНО «Сучасна жінка».
Ольга Бойко, координаторка Комітету промислової екології та сталого розвитку Європейської бізнес-асоціації, розповіла, що в українському бізнесі все частіше застосовується практика орієнтування не тільки на інвесторів, але й на стейкхолдерів. Така практика передбачає, зокрема, дотримання прав людини, політику рівності та вклад у вирішення питань зміни клімату.
Злата Костюк, фахівчиня з КСВ в компанії «Ашан», зазначила, що в торгівельній мережі «Ашан» уже довгі роки діє політика корпоративно-соціальної відповідальності, а також рівних можливостей працевлаштування: у компанії працюють люди з проблемами слуху, з ДЦП та синдромом Дауна.
Ольга Шаповал, директорка Харківського ІТ Кластера, розповіла про те, як ІТ-бізнес впроваджує політику різноманіття та недискримінації. Ольга поділилась, що, загалом, ІТ-компанії орієнтуються на західний ринок, тому досить велика їх кількість підтримує політику толерантності. Спікерка зазначила, що для нашого суспільства зараз актуальний процес пристосування до такої політики, як і для будь-якої іншої країни світу.
Ольга також розповіла про благодійний фонд IT4Life, який надав можливість Харківським ІТ-компаніям профінансувати закупку медобладнання та інших необхідних засобів.
Харківський ІТ Кластер вдячний за можливість взяти участь у важливому суспільному заході. Політика рівності в сучасному світі є актуальною та гострою темою, яку важливо обговорювати та застосовувати на практиці.