День народження Kharkiv IT Cluster — нам уже 5 років!

IT Cluster Kharkiv IT Cluster

festival-480x480 День народження Kharkiv IT Cluster — нам уже 5 років! 9 липня Kharkiv IT Cluster виповнюється 5 років! За ці п’ять років Кластер добре працював і зробив дуже багато як для ІТ-галузі, так і для Харківського регіону загалом.

Кластер зосередився на комплексному розвитку екосистеми за п’ятьма стратегічними напрямками:

 • освіта й інвестування в розвиток людського капіталу;
 • промоція Харкова як центру ІТ у Східній Європі;
 • створення комфортної інфраструктури: офіси, житло та інфраструктура Smart City Project;
 • зміцнення ІТ-спільноти та безпосередні вигоди для учасників Kharkiv IT Cluster;
 • взаємодія з владою на національному та регіональному рівнях, юридична підтримка для компаній-учасниць Kharkiv IT Cluster.

За масштабом діяльності та динамікою розвитку Харківський ІТ Кластер став найдинамічнішим серед усіх недержавних кластерів Східної Європи!

Що саме було зроблено?

gift-480x480 День народження Kharkiv IT Cluster — нам уже 5 років!

 • Команда Kharkiv IT Cluster ініціювала понад 30 успішних освітніх проєктів, які покращують систему освіти, від шкільної профорієнтації до освіти дорослих, зокрема підготовку студентів технічних спеціальностей.
 • До проєктів Кластера щорічно долучаються більше 300 експертів-волонтерів з ІТ-спільноти.
 • Кластер приєднався до міської програми Smart City, а також разом з партнерами Авантаж, Стройсіті Мануфактура, Smart Village, Європейський квартал і Green Hills постійно працює над створенням комфортних житлових та офісних проєктів для ІТ-спільноти.
 • Сторінки Кластера в соціальних мережах і база активних контактів вже налічують більше 25 тисяч читачів, і їхня кількість постійно зростає.
 • Харків ІТ Кластер започаткував та постійно розширює харківську ІТ-спільноту: наразі це 70+ компаній-учасниць і 40+ партнерів!
 • Команда Кластера сформувала пакет постійних знижок і спеціальних пропозицій для ІТ-спеціалістів компаній-учасниць: створений спільно з ITomych Studio застосунок IT Loyalty з дисконтами до найулюбленіших закладів і фітнес-клубів,
  найвигідніше медичне страхування від СК «Країна» та банківське обслуговування від банків-партнерів UKRSIBBANK BNP Paribas Group, Кредобанк, Восток.
 • Кластер плідно співпрацює з владою регіону з питань лобіювання своїх стратегічних інтересів. Ми беремо активну участь у розробці стратегій розвитку Харкова 2030 та Харківської області 2027.
 • Для компаній-учасниць організація створила проєкт IT Legal Support із метою юридичної підтримки та захисту інтересів ІТ-бізнесу.
 • Харківський ІТ Кластер допомагає ІТ-компаніям у національному та міжнародному піарі. Кластер тісно співпрацює з європейськими й американськими організаціями та асоціаціями, завдяки яким залучаємо інвестиції до Харківського регіону.
 • Кластер успішно співпрацює з посольствами: у 2015 році нам вдалося зняти з Харкова позначку risk zone від США й Канади. У 2020 році представники нашої спільноти Radmirtech та Beetroot взяли участь у Davos 2020 Ukrainian House.

Проєкт дослідження ринку ІТ-галузі Kharkiv IT Research

search-2-480x480 День народження Kharkiv IT Cluster — нам уже 5 років! Цей проєкт — масштабне дослідження харківського IT-ринку, яке Кластер проводить щороку.
У 2018 році в проекті взяли участь понад 7000 IT-фахівців із 36 компаній Харкова!
У 2019 році охоплення ІТ-аудиторії України було ще більшим.

Кількість завантажень результатів дослідження з веб-сайту перевищила 10 000! Їх також було надіслано до 50 торговельних палат за кордоном.
А міжнародна агенція USAID прийняла результати Kharkiv IT Research як підтвердження для надання Україні фінансової та технічної допомоги.

Соціальна ініціатива від Кластера — проєкт IT4Life

111 День народження Kharkiv IT Cluster — нам уже 5 років! У період коронавірусної епідемії Харківський ІТ Кластер не призупиняв роботу, та навіть більше — ініціював створення проєкту IT4Life, щоб допомогти Харківському регіону в боротьбі з Covid-19.

Згодом проєкт так виріс, що для нього було створено окремий благодійний фонд IT4Life. Станом на кінець червня ми допомогли 18 лікарням Харківського регіону придбати або відремонтувати медичне обладнання, а 23 лікарням допомогли з придбанням медичних щитків і засобів дезінфекції. ІТ-компанія Altexsoft надала допомогу літнім людям.
IT-спільнота також забезпечила засобами захисту та дезінфекції Харківський центр оцінювання якості освіти для потреб у проведенні ЗНО!

school-480x480 День народження Kharkiv IT Cluster — нам уже 5 років! Обсяг і кількість наших проєктів та ініціатив постійно зростає. Ми відкриті для нових учасників, волонтерів та ідей!

Коментарі