Без ТЗ результат — ??? Чому це важливо в ІТ-освіті
Під час розробки будь-якого проєкту в ІТ-галузі формується розгорнуте технічне завдання (ТЗ), що узгоджується з замовником. Цей документ містить основні завдання, вимоги до кінцевого результату та строки виконання проєкту. Саме ТЗ дозволяє визначити та виправити помилки на етапі планування, а також забезпечує відповідність результату розробки потребам замовника.
Чому розробка ТЗ важлива в ІТ-освіті? Бо підготовка кваліфікованих ІТ-фахівців також є складним довгостроковим проєктом!
Підготовка висококваліфікованих ІТ-фахівців обов’язкова для стабільного розвитку ІТ-галузі. Згідно з дослідженнями Kharkiv IT Cluster заклади вищої освіти (ЗВО) є одним з основних джерел, звідки до ІТ-галузі приходять молоді кадри. Підготовка ІТ-фахівців рівня бакалавр здійснюється протягом 4 років. А замовниками виступають стейкхолдери — ІТ-компанії — роботодавці.
Стандарти на спеціальності, за якими здійснюється підготовка фахівців у ЗВО, містять перелік професійних якостей випускників. Вони орієнтовані на офіційний класифікатор професій. Але наразі ІТ-індустрія стрімко розвивається, вимагаючи постійного вдосконалення цих стандартів і впровадження їх в освітні процеси. Зазвичай це потребує багато часу, і на момент затвердження тенденції галузі вже можуть знову змінитись. Як наслідок, компанії витрачають значні ресурси на донавчання фахівців, які приходять працювати до них.
Згідно з результатами досліджень Kharkiv IT Cluster період донавчання молодих ІТ-фахівців у компаніях становить у середньому від 3 до 7 місяців.
Саме тому формування вимог до професійних якостей компаніями — роботодавцями і є тим технічним завданням, яке допоможе ЗВО ефективно навчати ІТ-фахівців та якісно готувати їх до подальшої професійної діяльності в ІТ. Так можна також мінімізувати витрати компаній на їх донавчання та зробити вищу ІТ-освіту ще кращою та престижнішою.
У межах освітнього напрямку Kharkiv IT Cluster вирішенню цієї проблеми присвячені такі проєкти:
- Skill Matrix — метою якого є створення універсальної моделі ІТ-спеціаліста, тобто набору мінімально необхідних вимог до ІТ-фахівців різної професійної спрямованості;
- Higher HE! — проєкт, присвячений сприянню підвищення якості освіти на IT-спеціальностях у ЗВО Харкова, зокрема впровадженню результатів проєкту Skill Matrix у формування освітніх курсів, а також актуалізації змісту освітніх і робочих програм згідно з поточними вимогами ІТ-галузі.
Приєднуйтесь до наших освітніх проєктів, формуйте актуальні ТЗ для підготовки ваших майбутніх фахівців і розвивайте ІТ-середовище в Харкові разом із Kharkiv IT Cluster.